جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵

جشنواره‌ای که امنیت اجتماعی بانوان را تأمین می‌کند

جشنواره مد‌و پوشش اسلامی به منظور حفظ امنیت بانوان و الگوسازی پوشش مناسب آنها در پایتخت برگزار می‌شود.

به گزارش به دخت به نقل از باشگاه خبرنگاران، پوشاک بارزترین نشانه‌ی فرهنگی و مهم ترین مظهر قومی در بین جوامع مختلف به شمار می‌آید تا جایی که برخی کارشناسان معتقدند با تغییر نحوه‌ی پوشش یک جامعه، نوع معشیت و شیوه تولید آنها نیز دچار دگرگونی و تحولاتی در ساختار زندگی اجتماعیشان به وجود آورد.
در ایران از گذشته تا به امروز در قوم‌ها و طایفه‌های مختلف پوشش‌های گوناگونی وجود داشته است اما رفته رفته و با ورود تکنولوژی در کشور گویا نوع پوشش افراد هم تغییر کرد. چراکه پوشش بسیاری از ایرانیان تغییر و شکل جدیدی به خود گرفت تا جایی که این تغییرات تا حدودی برخی از مسئولان کشور را به فکر واداشت و درصدد برآمدند تا با برگزاری جشنواره‌های گوناگون دراین حوزه، نوع پوشش اصلی و اصیل ایرانی را به یاد مردم بازگردانند.
ورود مدرنیته به جامعه شهری و توسعه مفاهیم جدید در حوزه مد و پوشش در جامعه از یک طرف و جایگاه ویژه پوشش به عنوان یکی از شاخص‌های سبک زندگی اسلامی-ایرانی در ابعاد زندگی فردی،‌ خانوادگی و اجتماعی زنان از سوی دیگر لزوم توجه ویژه به این حوزه را می‌طلبد.
معدنی پور مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران درخصوص برگزاری جشنواره مدو پوشش اسلامی ایران می‌گوید: این جشنواره برای دومین سال پی‌در‌پی و با تاکید بر خانواده و ترویج سبک زندگی اسلامی-ایرانی در کشور برگزار می شود. جشنواره مد وپوشش اسلامی براساس ارزش‌های اسلامی- ایرانی، پرهیز از ارائه طرح های تقلیدی و عدم استفاده از المان‌های غیر ایرانی برروی لباس، سهولت و راحتی در پوشیدن لباس برگزار می شود همچنین کلید طرح‌‌‌‌‌‌‌ها با شاخص‌های فرهنگ عمومی و ارزش‌های اسلامی-ایرانی و اسلوب‌های علمی و مدرن تطایق خواهند داشت.امید است با برگزاری چنین جشنواره‌هایی تناسب و تجانس بین پوشش و فرهنگ بومی مردم ایران زمین برقرار شود.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد
nmd runnner nmd runnner black nmd runnner white nmd runnner grey nmd runnner gs ultra boost ultra boost black ultra boost white ultra boost grey ultra boost gs ultra boost uncaged ultra boost uncaged black ultra boost uncaged white ultra boost uncaged grey ultra boost uncaged gs yeezy boost 350 yeezy boost 350 black yeezy boost 350 white yeezy boost 350 grey yeezy boost 350 gs yeezy boost 350 v2 yeezy boost 350 v2 black yeezy boost 350 v2 white yeezy boost 350 v2 grey yeezy boost 350 v2 gs yeezy boost 750 yeezy boost 750 black yeezy boost 750 white yeezy boost 750 grey yeezy boost 750 gs