سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶

حجاج با منتفی شدن سفر حج هزینه آن را به ازدواج جوانان اختصاص دهند

معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان، گفت: چنانچه سفر حج قطعی منطفی شد، حجاج با منتفی شدن سفر حج هزینه آن را به ازدواج جوانان اختصاص دهند.

به گزارش به دخت به نقل از مهر، اسدالله ربانی مهر صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران، گفت: با توجه به عدم همکاری کشور عربستان و تصمیم دولت و مجلس برای منتفی شدن احتمالی سفر حج بهتر است حجاج عزیز در اقدامی خیرخواهانه هزینه های سفر حج را به ازدواج جوانان اختصاص دهند.

وی ادامه داد: متأسفانه در حال حاضر یکی از مشکلات اساسی کشور که کمتر موردتوجه قرار می‌گیرد موضوع ازدواج جوانان است.

ربانی تصریح کرد: روزبه‌روز آمار ازدواج کاهش و طلاق افزایش پیدا می‌کند و این در حالی است که خانواده اساس و بنیان جامعه است.

معاون اداره کل ورزش و جوانان استان همدان، گفت: مشکلات ازدواج در دو بخش فرهنگی و اقتصاد است و کمک به امر ازدواج اقدامی حسنه و بسیار پسندیده است که از تمامی حجاج مخلص انتظار داریم در این زمینه ورود کنند و هزینه‌های سفر حج را با توجه به منتفی شدن آن به زوج‌های جوان اختصاص دهند.

ربانی مهر گفت: حجاج افراد نیکوکار و خیری هستند که هرساله کمک بسیار زیادی به امر خیر ازدواج جوانان می‌کنند و کارهای عام‌المنفعه زیادی نیز انجام می‌دهند که به نظر می‌رسد بهتر است امر خیر ازدواج برای آن‌ها در اولویت باشد.

وی اظهار کرد: حج یک سفر معنوی بسیار پربرکت که باید انجام شود و بی‌شک انجام فریضه حج برای مسلمانان از جایگاه بسیار ویژه‌ای برخوردار است اما به نظر علما و رهبر معظم انقلاب اسلامی انجام سفر حج باید باعزت همراه باشد.

وی گفت: تعطیلی یک‌ساله و موقت این سفر معنوی به رغم میل باطنی کشور ایران است اما می‌تواند تنبیه جدی برای کشور عربستان باشد که این روزها میزبان خوبی برای خانه خدا و حرمین شریفین نیست و این تعطیلی موقت می‌تواند جواب محکمی به این کشور باشد.

ربانی مهر در پایان از حجاج سراسر کشور بویژه حجاج دلسوز و انقلابی همدان خواست که در صورت تعطیل شدن احتمالی سفر حج هزینه‌های آن را در صورت تمایل برای کمک به ازدواج جوانان اختصاص دهند.

/انتهای متن/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

کلیه حقوق متعلق به مجتمع رسانه ای اطلس می باشد