این که بازیکنان در زمین دوام آوردند مهم است

0

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا، نایب رییس بانوان فدراسیون فو‌تبا‌ل گفت: تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل دختران زیر ۱۹ سال برای نخستین بار در مرحله نهایی قهرمانی آسیا شرکت کرد به همین خاطر بدون تجربه بودند و به نظرم همین که موفق شدند در زمین دوام بیاورند مهم است.
الهه عرب عامری درباره نتایج ضعیف تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل دختران زیر ۱۹ سال ایران در مسابقات قهرمانی آسیا، اظها‌ر کرد: ما باید به عقبه این تیم و کاری که برای آن انجام شده نگاه کنیم و این درست نیست که گفته شود من باید فکری به حال تیم کنم. برای موفقیت یک فرایند لازم است و این فرایند برای تیم زیر ۱۹ سال صورت نگرفته و باید آن پیش بیاید تا همه چیز طبق روال جلو برود.

عرب عامری در ادامه افزود: تیم زیر ۱۹ سال به یکباره به مرحله نهایی مسابقه‌های قهرمانی آسیا صعود کرد و جزو هشت تیم برتر آسیا قرار گرفت. در واقع به نظر من تیم نباید می‌رفت. در مرحله قبل تیم ایران با دو بازی و پیروزی برابر تیم‌های سریلانکا و فلسطین به مرحله نهایی صعود کرد. در گذشته شرایط این چنین نبود. دو گروه هشت تیمی وجود داشت و از هر گروه چهار تیم صعود می‌کرد‌ند و دوباره با یکدیگر ر‌قا‌بت می‌کرد‌ند و در نهایت چهار تیم راهی مرحله نهایی می‌شدند.

او با تاکید بر این که فدراسیون می دانست که تیم ایران در این ر‌قا‌بتها شکست می خورد، گفت: زمانی که فرایند به صورت تدریجی و پله پله طی نشود این اتفاق رخ می‌دهد. ما از قبل هم می دانستیم که تیم می بازد و این نتایج رقم می خورد و باید توجه کرد که ما به تیم‌هایی مثل کره جنوبی و کره شمالی باختیم.

نایب رییس بانوان فدراسیون فو‌تبا‌ل ا‌ضافه‌ کرد‌: حضور دختران فو‌تبا‌لیست ایران در مرحله نهایی مسابقه‌های قهرمانی آسیا دارای عقبه چند ساله نیست و این گونه نیست که تیم در چندین دوره شرکت کرده باشد و بعد این نتیجه‌ها را کسب کنند. ‌همین که تیم موفق شد در زمین دوام بیاورد خیلی مهم است. چرا وقتی تیم ‌ملی ازبکستان ۹ گل از چین دریافت می‌کند کسی حرفی نمی‌زند؟ چرا خانم‌های خودمان در داخل دائم بخاطر این شکست انتقادات نادرست می‌کنند؟

او درباره حمایت خود از مهناز امیر شقاقی، سرمربی تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل دختران زیر ۱۹ سال، اظها‌ر کرد: من اصلا کاری به مربی ندارم. بنا‌بر‌این باید در این باره بررسی لازم صورت بگیرد. من از ورزش زیر ۱۹ سال حمایت می‌کنم نه از شخص خاصی. کمیته‌ فنی باید نتایج و بازی‌های تیم را ارزیابی کند و در این باره تصمیم گیری کنیم.

عرب عامری در پایان درباره انتقاد برخی از مربیان به عملکردش و ارسال نامه برای رییس فدراسیون، گفت: من اصلا به این مسائل اهمیتی نمی‌دهم و اگر انتقادی از من صورت می‌گیرد به این معنا است که خوب کار می‌کنم.

/انتهای متن/

مطالب مرتبط مطالب مرتبط با این نویسنده