تهران میزبان کشتی زنان می شود؟

در حالی که ایران نمی‌تواند میزبان مسابقات کشتی زنان باشد، فدراسیون کشتی ایران برای میزبانی مسابقات جهانی 2015 کاندیدا شده است.

0

سرویس خبر به دخت/

به گزارش مشرق، مسابقات جهانی کشتی هر ساله در دو رشته آزاد و فرنگی و در بخش مردان و زنان به میزبانی یک کشور به طور همزمان برگزار می‌شود که فدراسیون جهانی کشتی شهر تهران را به عنوان یکی از پنج کاندیدای برگزاری مسابقات جهانی کشتی در سال 2015 معرفی کرد.

این در حالی است که از سال 2005 مسابقات جهانی آزاد و فرنگی در دو بخش مردان و زنان در یک کشور و به طور همزمان برگزار می‌شود. حال باید دید فدراسیون کشتی ایران که کاندیدای میزبانی شده است، شرایط خاصی برای برگزاری مسابقات زنان دارد یا قصد دارد مسابقات زنان را در صورت موافقت فیلا به کشور دیگر واگذار کند. البته ایران در ابتدا باید میزبانی را به دست آورد و سپس به فکر حل مشکل کشتی زنان باشد.

به جز تهران، شهرهای لاس‌ وگاس (آمریکا)، پاناما سیتی (پاناما)، دهلی نو (هند) و سوچی (روسیه) کاندیداهای مسابقات جهانی 2015 هستند.

به گزارش ایسنا، ایران برای آخرین بار در سال 2002 میزبان مسابقات جهانی کشتی بوده است. البته مسابقات جهانی با جام جهانی متفاوت است. در مسابقات جهانی تمام کشورهای جهان حضور دارند ولی در جام جهانی تنها 10 تیم برتر دنیا به صورت تیم به تیم با هم مسابقه می‌دهند که ارزش و اعتبار این پیکارها کمتر از مسابقات جهانی است.

تهران در اسفندماه امسال جام جهانی 2013 در هر دو رشته آزاد و فرنگی را میزبانی می‌کند. مسابقات جهانی (آزاد، فرنگی و زنان) 2013 هم در مجارستان برگزار می‌شود.

ربطی: فیلا با میزبانی ایران موافقت کند، کشتی زنان در یک کشور همسایه برگزار می‌شود

در این خصوص عارف ربطی گفت:در صورت موافقت فیلا، مسابقات جهانی کشتی 2015 تنها در بخش مردان در ایران برگزار خواهد شد.

وی عنوان کرد: با مسئولان فیلا رایزنی ‌کرده‌ایم که اگر بتوانیم مسابقات کشتی زنان 2015 در یکی از کشورهای همسایه ایران برگزار شود و ایران تنها میزبان مسابقات مردان باشد.

وی افزود: البته در صورت موافقت نکردن فیلا با این پیشنهاد و پیدا نشدن کشور همسایه برای برگزاری مسابقات زنان، درخواست میزبانی ایران برای مسابقات جهانی 2015 منتفی خواهد بود.

دبیر فدراسیون کشتی همچنین درباره آخرین وضعیت محمد بنا، گفت: در جلسه هیات رییسه فدراسیون با استعفای ایشان موافقت نشد و در تلاش هستیم تا آقای بنا باز گردد. البته فعلا کادر فنی حاضر مسئولیت‌ تیم ملی کشتی فرنگی را بر عهده دارد و آقای بنا هم از دور به آنها کمک می‌کند. ما هم سعی داریم اگر شد قبل از جام جهانی و گرنه بعد از این مسابقات بنا را به تیم ملی کشتی فرنگی باز گردانیم.

در صورت موافقت فیلا، مسابقات جهانی کشتی 2015 تنها در بخش مردان در ایران برگزار خواهد شد.

اظهار کرد: با مسئولان فیلا رایزنی ‌کرده‌ایم که اگر بتوانیم مسابقات کشتی زنان 2015 در یکی از کشورهای همسایه ایران برگزار شود و ایران تنها میزبان مسابقات مردان باشد. البته در صورت موافقت نکردن فیلا با این پیشنهاد و پیدا نشدن کشور همسایه برای برگزاری مسابقات زنان، درخواست میزبانی ایران برای مسابقات جهانی 2015 منتفی خواهد بود.

منبع:ايسنا/ انتهای متن/

درج نظر