علل خیانت از نظر آسیب شناسان

یک آسیب شناس و متخصص علوم رفتاری گفت: مردان بیش از زنان در زندگی مشترك دچار خیانت می‌شوند و از سن ۲۸ تا ۵۰ سالگی بیشترین خیانت‌ها از سوی مردان صورت می‌گیرد.

0

سرویس خبر به دخت/

مجید ابهری در گفت‌و‌گو با ایلنا، با بیان اینکه نمی‌توان آماری دقیقی نسبت به خیانت زوجین(روابط فرا زناشویی) در طول حیات زندگی مشترک ارائه داد، تاکید کرد: ‌ تحقیقاتی در رابطه با ارتباط فرا زناشویی صورت گرفت تا علل اصلی این رویداد شناسایی شود.به گفته این آسیب‌شناس، عدم توانایی در مدیریت غزیزه جنسی و ضعف جنسی مرد یا زن از علل اصلی ایجاد روابط فرا زناشویی است که ۷۰ درصد از این روابط ریشه در این امر دارد.

وی کمرنگ شدن ارزش‌های اخلاقی و باروهای دینی در خانواده، عدم علاقه زن و شهر به یکدیگر، وجود ضوابط عاطفی قبل از ازدواج و تداوم آن به بعد از ازدواج، انتقام‌جویی از شوهر توسط زن به دلایل مختلف و اعتیاد مرد را از دیگر علل ایجاد روابط فرا زناشویی عنوان کرد.

ابهری با بیان اینکه نمی‌توان صراحتا اعلام کرد که آمار روابط فرا زناشویی رو به افزایش‌است، گفت: به دلیل تنوع‌طلبی و کمرنگ شدن صداقت و ارزش‌های دینی و بی‌توجهی همسر پس از تولد اولین فرزند و حتی جداسازی بستر از سوی زن موجب می‌شود تا مردان به دنبال تامین نیازهای جنسی خارج از محیط خانواده باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه اصولا سن خیانت در مردان به همسران از ۲۸ تا ۵۰ سالگی است، اظهار کرد: تعداد اندکی از مردان بعد از سن ۵۰ سالگی به همسران خود خیانت می‌کنند و به دنبال برقراری ارتباطات فرازناشویی هستند. این مساله در زنان در سنین ۲۰ تا ۴۰ سالگی دیده می‌شود.

مردان بیش از زنان خیانت می‌كنند

این آسیب‌شناس در پاسخ به اینکه مردان بیشتر خیانت می‌کنند یا زنان، با تاکید بر اینکه اصولا زنان کمتر از مردان به روابط فرا زناشویی تمایل دارند، افزود: ‌ خوشبختانه هنوز زنان جامعه دارای عفت و وفاداری بیشتری هستند .

ابهری افزود: در دهه دوم و سوم زندگی به لحاظ تنوع‌طلبی و عدم تمکین زن به ایفای نقش زناشویی نوع دیگری از خیانت مرد در زندگی مطرح می‌شود.

 منبع:ایلنا/انتهای متن/

درج نظر