به شعر زنان خوشبین هستم

فاطمه راكعي شاعر معاصر در ارزيابي خود از وضعيت ادبيات در سالي كه گذشت، گفت: به شعر زنان اميد زيادي دارم و شعر زنان امروز هم‌پاي ادبيات داستاني است.

0

سرویس خبر به دخت/

اين شاعر در گفت‌وگو با ايسنا در ارزيابي از وضعيت ادبيات در سال 90، عنوان كرد: من به روند شعر امروز خوشبين هستم و تجربه‌هايي كه در اين حيطه از جوان‌ترها مي‌بينم، با توجه به بسط و گسترش سيستم‌هاي ارتباطي و منابعي كه به راحتي براي مطالعه دارند و تئوري‌هاي جديد مبتني بر ديدگاه‌هاي علمي نوين در زمينه‌ي هرمنوتيك و نقد نو،‌ دريچه‌هاي جديدي را به سوي شاعران كشور كه استعداد لازم را در اين زمينه دارند و مي‌توانند به غناي آثارشان اضافه كنند،‌ گشوده است.

او در ادامه افزود: ما شعرهاي خوبي را در سال‌هاي اخير و سالي كه گذشت، از شاعران ديديم كه از نظر شعريت و صرف نظر از اين‌كه چه محتوايي دارند، شعرها عموما شعرهاي خوبي بودند. برخي از اين شعرها معني‌گرا هستند و پوچ‌گرايي آن‌ها كم است و اگر كساني هم شعر‌هاي پوچ‌گر را تجربه مي‌كنند، شعرشان خريداري ندارد.
او همچنين درباره‌ي عملكرد جايزه‌هاي ادبي در سالي گذشت، گفت:‌ بايد به رأي  داوران ادبي احترام گذاشته شود.
اين شاعر سپس درباره‌ي شعر زنان عنوان كرد:‌ من به شعر زنان اميد زيادي دارم. رمان و قصه‌ي زنان در دهه‌هاي اخير تحولات زيادي داشته است.

 او در ادامه افزود: برخوردهايي كه با زنان در برخي از خانواده‌ها مي‌شود و مظلوميت تاريخي كه در كشور ما و در جهان دارند، در برخي از اين شعرها مورد توجه قرار گرفته و مايه‌ي شعري آنهاپررنگتر است. من اميدوارم در سومين همايش «صد سال كارنامه‌ي زنان فارسي‌سرا» بتوانيم به شعر زنان جوان امروز بپردازيم./انتهای متن/

درج نظر