ضرورت ورود قوه قضاییه برای توقف ازدواج‌های مجازی

مسئول بسیج جامعه زنان کشور با انتقاد از فعالیت سایت‌های همسریابی در کشور،‌ گفت: قوه قضاییه باید با ورود به این عرصه، زمینه ازدواج‌های اینترنتی را در کشور از میان بردارد.

0

سرویس خبر به دخت/

مینو اصلانی با بیان اینکه انتخاب همسر مرحله‌ای بسیار مهم و اساسی برای ورود به زندگی جدید است، اظهار داشت:‌ رشد و تعالی بنیان خانواده به میزان قابل توجهی وابسته به ازدواج موفق است.

مسئول بسیج جامعه زنان کشور در ادامه با اعلام اینکه ازدواج های صورت گرفته به واسطه عضویت در سایت‌های همسریابی انتخابی کورکورانه است،‌ بیان داشت: ازدواج‌های مبتنی بر عدم شناخت در فضاهای مجازی اقدامی بسیار ساده انگارانه است و باید از ادامه دار بودن روند ازدواج مجازی در سایت‌های همسریابی جلوگیری شود.

به گفته وی،‌ جوانان با ازدواج‌های مجازی بدون شک،‌ راهی به سوی خوشبختی و زندگی پایدار نخواهد یافت.

وی با تاکید بر ضرورت آموزش معیارهای صحیح همسریابی در مقاطع مختلف تحصیلی به جوانان،‌ اظهار داشت: جوانان باید نسبت به اثرات مخرب این سایت‌ها آگاهی داشته باشند.

اصلانی در ادامه با اشاره به نقش انکارناپذیر خانواده‌ها نسبت به آگاهی بخشی جوانان، بیان داشت: در این میان وظیفه مسئولین به منظور جلوگیری از به مخاطره افتادن زندگی جوانان، ‌رهیابی این سایت‌های دروغین است.

وی تصریح کرد: ‌قوه قضاییه باید با ورود به این عرصه،‌ از ادامه‌دار بودن فعالیت سایت‌های همسریابی جلوگیری کند.

این مقام مسئول در ادامه افزود: متاسفانه گاهی شاهد هستیم که ازدواج از طریق سایت‌های همسریابی در میان خانواده‌ها و جوانان به عنوان امتیاز مطرح می‌شود.

وی با ناپسند عنوان کردن امر مزبور،‌ خاطرنشان کرد: باید به صورت جدی از ادامه دار بودن این اتفاق در جامعه جلوگیری به عمل آید به طوری‌که در نهایت ازدواج در فضاهای مجازی به عنوان یک ضد ارزش در جامعه مطرح شود.

منبع:فارس/ انتهای متن/

درج نظر