معروف‌ترین طلاق‌های دنیا

«مهرم حلال جانم آزاد!» اگراین جمله کلیدی را ورونیکا لاریو، همسرم دوم برلوسکونی سه سال قبل به زبان آورده بود، مجبور نبود برای گرفتن حق و حقوق خود، طلاقش را از سال 2009 تا آخرین روزهای سال 2012 به تاخیر بیندازد.

4

سرویس اجتماعی به دخت/

 با این حال ورونیکا دیروز حاضر شد نیم میلیون یورو از خرجی ماهانه‌اش را ندید بگیرد تا برلوسکونی با طلاقش موافقت کند. طلاقی که حالا گران‌ترین طلاق تاریخ لقب گرفته است.

برلوسکونی «ترین»‌های زیادی را در پرونده اش دارد. پرسابقه‌ترین سیاستمدار اروپایی، ثروتندترین شخصیت سیاسی جهان و به اعتقاد خودش یکی از موفق‌ترین روسای تاریخ فوتبال دنیا که مدیریت باشگاه آ.ث. میلان را به عهده دارد. با این حال به تازگی به این افتخارات برلوسکونی، یک لقب دیگر هم اضافه شده است: «صاحب گرانترین طلاق تاریخ دنیا». لقبی که پشت پرده آن به جنجال‌های اخلاقی او برمی گردد. نخست وزیر 76 ساله ایتالیا که این روزها به خاطر نامزدی اش با مجری 27ساله تلویزیون این کشور خبرساز شده، دیروز بالاخره با همسر دومش به توافق رسید تا با پرداخت روزانه 100هزار یورو نفقه به ورونیکا لاریو، او را طلاق دهد. ورونیکا که 22سال قبل بعد از جدایی برلوسکونی از همسر اولش کارلا دال اوگلیوبا او ازدواج کرده بود، سه سال قبل پس از رسوایی اخلاقی همسرش تصمیم به طلاق گرفت که این تصمیم به خاطر به توافق نرسیدن آن‌ها بر سر مسائل مالی 3سال به تعویق افتاد.

جدایی میلیون دلاری

قبل از رکوردزنی برلوسکونی، جدایی روبرت مرداک از همسرش آنا پرهزینه‌ترین طلاق تاریخ بود. آنها بعد از 32سال زندگی مشترک از هم جدا شدند و این طلاق برای سرمایه دار امریکایی، 1.7میلیارد دلار هزینه داشت. جدایی عدنان خاشقجی، تاجر و دلال اسلحه سعودی از همسرش ثریا هم با 850 میلیون دلار هزینه، دومین طلاق پرهزینه دنیا بود. خاشقجی مجبور شد برای طلاق دادن ثریا این مبلغ را به عنوان حق و حقوق او بپردازد که البته بسیار کمتر از مهریه همسرش بود. مهریه ثریا 2.5 میلیار دلار بود که اگر قرار بود عدنان آن را تمام و کمال پرداخت کند، بیشتر از 20 سالی که رتبه دار گران‌ترین طلاق دنیا بودند، در این جایگاه باقی می‌ماندند.

طلاق گران قمیت ستاره ها

طلاق مل گیبسون از رابین مور گیبسون که در سال گذشته اتفاق افتاد، 425 میلیون دلار هزینه داشت تا پرهزینه‌ترین طلاق هالیوود نام بگیرد. آن ها حدود ۳۰سال با هم زندگی کردند و از آن جایی که جدایی غربی‌ها با تقسیم اموال به دست آمده در طول زندگی مشترک همراه است، مل و روبین هر کدام حدود 425 میلیون دلار از 850 میلیون دلار دارایی خانوادگی را نصیب بردند. استیون اسپیلبرگ هم یکی دیگر از ستارگانی بود که جدایی اش تبدیل به یکی از گرانقیمت‌ترین طلاق‌های تاریخ شد. او وقتی تصمیم گرفت امی ایرونیگ را طلاق دهد، دادگاه مجبورش کرد 100میلیون دلار به همسرش بپردازد. رقمی که در سال 1988 نیمی از دارایی اسپیلبرگ به حساب می‌آمد.

جدایی هریسون فورد بازیگر آمریکایی از ملینا متیسون هم که در سال 2004 اتفاق افتاد، با 85 میلیون دلار یکی از پرهزینه‌ترین طلاق‌های تاریخ بود.

اما شاید جالبترین طلاق هالیوود را مدونا و گای ریچی به ثبت رسانده باشند که نه فقط یکی از گران‌ترین طلاق‌های تاریخ بود، بلکه اولین طلاق در میان ستاره‌ها به شمار می‌رفت که در آن زن هزینه‌های طلاق را به مرد پرداخت می‌کرد. مدونا به همسر سابق خود حدود 92 میلیون دلار پرداخت ،چرا که طبق برآورد کارشناسان، دارایی مدونا حدود 300 میلیون پوند استرلینگ و دارایی همسر سابقش تنها حدود 30 میلیون پوند استرلینگ بود. مایکل جردن، بسکتبالیست امریکایی و همسرش جوانتیا هم یکی دیگر از گرانترین طلاق‌های تاریخ را داشته اند. آن ها 17سال با هم زندگی کردند اما سرانجام در سال 2006 مایکل با پرداخت 168 میلیون دلار همسرش را طلاق داد. جوانتیا ترجیح داد به جای گرفتن این مبلغ منزل مسکونی شان را بردارد و طلاق بگیرد.

جیمز کامرون، مایکل داگلاس، کوین کاستنر و لیونل ریچی هم دیگر ستاره‌هایی بودند که طلاق شان با رقم‌هایی بین 20 تا 50 میلیون دلار جزو گران‌ترین طلاق‌های تاریخ قرار می‌گیرد.

منبع:مشرق نيوز/ انتهای متن/

نمایش نظرات (4)