برگزاری همایش‌های سبک زندگی و عدالت جنسیتی در 4 استان

مدیر تنظیم الگوها و انتظام خانواده مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به تشکیل دبیرخانه اندیشه‌های راهبردی زن و خانواده،‌ از برگزاری همایش‌هایی با رویکرد بررسی سبک زندگی و عدالت جنسیتی در 4 استان کشور خبر داد.

0

سرویس خبر به دخت/

رابعه امامی رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: معاونت امور خانواده مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به منظور بررسی سبک زندگی در خانواده‌های ‌ایرانی در حال برگزاری همایش در 4 استان کشور است.این همایش‌ها با دو محور بررسی سبک زندگی و  عدالت جنسیتی در استان های کشور در حال برگزاری است.

وی با اشاره به فراخوان مقالات مرتبط با موضوعات مزبور،‌ بیان داشت: مفاهیم الگوی زندگی اسلامی – ایرانی در این همایش ها مورد بررسی جدی قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: سبک زندگی در استان های کشور بر اساس قومیت ها و فرهنگ زندگی در آن ها مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

امامی رضوی با بیان اینکه نخستین همایش در این رابطه هفته گذشته در استان آذربایجان شرقی برگزار شد،‌ افزود: همایش های بعدی در استان های سیستان و بلوچستان،‌کردستان و در نهایت در تهران به صورت ملی برگزار می‌شود.

به گفته وی، همایش ملی بررسی سبک زندگی در بهمن سال جاری در پایتخت برگزار خواهد شد.

مدیر تنظیم الگوها و انتظام خانواده مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزاری اين همایش‌ها را در بهبود سبک زندگی بسیار موثر دانست و خاطرنشان کرد: سیاستگذاری برپایی این همایش ها بر عهده دبیرخانه اندیشه های راهبردی و معاونت امور خانواده مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است.

وی گفت: باید در این همایش‌ها، راهکارهای عملیاتی ارائه شود و در قالب رفتارسازی و هنجارسازی در جامعه مورد استفاده قرار گیرد.

منبع:فارس/ انتهای متن/

درج نظر