می خواستم رأی بدهم اما نشد!

انتخابات نهمین دوره مجلس شورأی اسلامی با حضور گسترده مردم به پایان رسید، اما من نتوانستم رأی بدهم. بخاطر همین موضوع کلی غصه خوردم.

2

سرویس اجتماعی به دخت/

  جمعه 12 اسفند ماه  به اتفاق مادر و خواهرم  برأی دادن رأی ، به نزدیک ترین شعبه اخذ رأی رفتیم.  بعضی ها صبح زود ساعت 7 رفته بودند و می گفتند بخاطر اینکه در صف نایستند، زود رفته اند.  بعضی دیگر نزدیک اذان ظهرروانه شعبه های رأی گیری  شدند. ماهم چون مادرم پایش درد می کرد، تصمیم گرفتیم  نزدیک غروب برویم که  قدری از جمعیت کم شده باشد و مجبور نباشیم در صف بایستیم. اما بر خلاف تصورمان جمعیتی  زیاد در صف طولانی ایستاده و منتظر بودند. ماهم منتظر ماندیم تا نوبت مان شود.

پس از گذشت یک ساعت مادر و خواهرم موفق شدند رأی بدهند، اما من نتوانستم . متصدی ثبت اطلاعات رأی دهندگان، چندین بار کد ملی مرا وارد دستگاه کرد، اما  کامپیوتر مشخصاتم را تائید نکرد، مثل اینکه چنین اطلاعاتی در اداره ثبت احوال وجود نداشت.  متصدیان اخذ رأی که چهره ناراحت مرا دیدند، گفتند : از صبح 15 نفر مشکل تو را داشتند و ما طبق قانون نتوانستیم  آنها را ثبت نام کنیم! یکی دیگر از متصدیان اخذ رأی گفت: سیستم کامپیوتری باید از قبل چک می شد، نباید مردمی که دلسوز نظام هستند و برأی کشورشان  وقت گذاشته و آمده اند،  بدون دادن رأی با سر خوردگی و ناراحتی برگردند. سربازی هم که دم در ایستاده بود، به من گفت: ناراحت نباشید، چند تا شعبه اخذ رأی در این منطقه هست، می توانید به آنها مراجعه کنید. با دلخوری و به اصرار مادر و خواهرم به شعبه دیگری هم مراجعه کردیم. اما  بازهم ماجرا تکرار شد و سیستم کامپیوتری شعبات دیگر هم مشخصات مرا تائید نکرد. خلاصه من نتوانستم رأی بدهم.اما چیزهای مهمی دستگیرم شد.

یکی اینکه متوجه شدم امکانات  وشرایط اخذ رأی درشعبه ها با یکدیگر فرق دارد. یعنی  در برخی از شعبات اخذ رأی مردم به صورت الکترونیکی و در برخی جاها به صورت دستی با کاغذ رأی می دادند. در بعضی جاها شنیدم که فقط با شناسنامه و بدون کارت ملی هم رأی گیری شده بود. در حالی که مسئولان برگزاری انتخابات قبلا اعلام کرده بودند که 24فرآیند انتخابات مجلس نهم به صورت الکترونیکی انجام می شود.  به هر حال خیلی ها مثل من آمده بودند که رأی بدهند، اما به دلیل مشکلات مختلف نتوانستند./انتهای متن/

نمایش نظرات (2)