اقدام جالب چینی ها برای ازدواج کردن فرزندانشان

والدین چینی که نگران ازدواج کردن فرزندان خود هستند دست به اقدامی جالب زده اند تا بتوانند فرزندان خود را سامان دهند.

0

سرویس خبر به دخت/
این والدین نگران و مضطرب ،برای پیدا کردن عروس و داماد مورد علاقه شان آگهی می دهند . این اتفاق جالب در یکی از پارک های شانگهای رخ می دهد و آخر هفته ها والدین با در دست داشتن مشخصات فرزندانشان به این پارک آمده و دنبال همسر مناسب می گردند. این والدین با امید یافتن زوج مناسب فرزندشان اطلاعاتی نظیر سن ، قد، میزان تحصیلات و مهارت ها و درآمد فرزندان خود را به همراه عکس آن ها در یک برگه آگهی می نویسند و در محلی که برای این کار مشخص شده است نصب می کنند.

 

اکثرا همه به دنبال یافتن دامادی با خصوصیاتی مثل مسئولیت پذیری، درآمد ثابت ، و یا صاحب خانه و ماشین هستند و برای عروس خانم ها ویژگیهایی مثل مهربانی و شغل مناسب و داشتن مدرک دانشگاهی مد نظر است . والدین بعد از اینکه آگهی فرزند خود را آماده کردند ،با دیگر والدین در این مکان گفتگو می کنند تا شاید بتوانند از میان آنان گمشده خود را پیدا کنند.

یک پدر 55 ساله که به دنبال یافتن عروسی مناسب برای پسر 29 ساله خود است می گوید از 6 ماه پیش از وجود چنین مکانی در یک روزنامه باخبر شده است و هر هفته به این مکان می آید تا بتواند برای پسر خود همسر ایده آلش را پیدا کند. او می گوید اگر نتواند به هر دلیلی به این مکان بیاید از همسرش خواسته است تا این کار را انجام دهد. آن ها به دنبال یک دختر با مدرک دانشگاهی هستند و اگرچه دختران زیادی را در این مدت به پسرشان معرفی کرده اند ،اما هنوز او همسر ایده آلش را پیدا نکرده است . این پدر 55 ساله معتقد است پسرش به قدری مشغله دارد که خود قادر به یافتن همسرش نیست و این ایده جالب به خانواده ها اجازه می دهد تا بتوانند فرزندانشان را یاری کنند تا همسر مناسبی پیدا کنند. او می  گوید از این کار خسته نمی شود و این قدر این کار را ادامه می دهد تا بتواند به نتیجه برسد.

سن ازدواج در کشور چین به سرعت رو به افزایش است و این امر باعث نگرانی خانواده ها شده است به طوری که آن ها تصمیم گرفته اند خودشان وارد عمل شده و آینده فرزندانشان را اینگونه یاری دهند.

منبع:ملت ایران/ انتهای متن/

درج نظر