رواج پدیده ی ازدواج قسطی در غزه

سرسام آور بودن هزینه ها به سبب حصار غزه و عدم رغبت جوانان به ازدواج و گسترش بیکاری موجب شده است بعضی شرکت ها تسهیلاتی را برای ازدواج جوانان به صورت قسطی فراهم کنند.

0

سرویس خبر به دخت/

به گزارش الجزیره،با وجود اینکه این پدیده بین مردم غزه عجیب به نظر می رسد اما بالا رفتن میانگین بیکاری و ناتوانی خانواده ها در کمک به فرزندانشان جهت ازدواج و هزینه های بالای ساخت یا اجاره ی مسکن موجب شده است تا ازدواج قسطی نزد عروس و دامادها بسیار مقبول باشد.

در سال های اخیر برخی ازشرکت های محلی در غزه پی بردند که می توانند با قسطی کردن جهیزیه و حتی منزل، هم سود خود را ببرند و هم علاقمندان تنگدست ازدواج را جذب کنند.

یکی از جوانانی که موفق به دریافت وام ازدواج از این موسسات شده است گفت: بیش از نیمی از جوانان در غزه اگر کمکی دریافت نکنند قادر به ازدواج نیستند.

وی افزود: با توجه به شرایط سخت و طاقت فرسایی که در غزه با آن روبرو هستیم، خانواده ها تنها از پس خوراک و پوشاک و تعلیم فرزندان خود برمی آیند و نمی توانند خرج ازدواج آن ها را متحمل شوند. او گفت: به دلیل پایین بودن درآمدها و بالا بودن مهریه ها و هزینه های ازدواج بسیاری از جوانان قادر به ازدواج نبودند تا اینکه این شرکت ها شکل گرفتند و ازدواج را به صورت قسطی ارائه دادند.

مدیر اجرایی سازمان و ازدواج آسان«سائد ابو ندی» گفت: استقبال شدید جوانان از طرح ازدواج قسطی موجب شده است ما مجبور شویم شرایط خاصی را برای استفاده از این تسهیلات قائل شویم ،چرا که بودجه ی ما محدود می باشد. وی گفت این سازمان برای داماد شرط گذاشته است تا قبل از دریافت وام مهریه ی عروس را به طور کامل بپردازد.

شایان ذکر است مقدار کنونی مهریه ها در غزه بین 4000 الی 4500 دینار اردنی می باشد که معادل 5800 تا 6300 دلار است.

منبع:شفقنا/انتهای متن/

درج نظر