فرزندآوری زنان ایرانی کمتر از زنان انگلیسی، آمریکایی و فرانسوی!!

زنان ایرانی با دارابودن ۱.۷۸ فرزند در مکان ۱۴۶ جدول جهانی قرار می‌گیرند این در حالی است که حتی اسرائیل با رتبه ۷۵، آفریقای‌جنوبی ۹۷، برزیل ۱۰۶، ترکیه ۱۱۰، فرانسه ۱۱۸، آمریکا ۱۲۲ و انگلیس ۱۳۷ در مکانهایی بهتر و بالاتر از ایران قرار دارند!!

0

تعداد فرزندان در یک خانواده ایرانی کمتر از یک خانواده اسرائیلی، انگلیسی و آمریکایی شده است!

نرخ فرزند‌آوری در ایران 20 پله از آمریکا پایین‌تر و اسرائیل دو برابر نرخ فرزندآوری ایران را در اختیار دارد، نرخ باروری در ایران پایین‌ترین مقدار میان کشورهای مسلمان است و آلبانی با رقم 1.5 رقیب اروپایی ایران محسوب می‌شود.

براساس گزارشی که سازمان جاسوسی ایالات متحده آمریکا در سال 2009 منتشر و در آن پیش‌بینی‌های جمعیتی ایران در سال‌های 2015 و 2025 را تحلیل کرده است، تعداد فرزندان در خانواده ایرانی کمتر از تعداد فرزندان در یک خانواده اسرائیلی است!

سازمان جاسوسی آمریکا با اعلام این آینده‌پژوهی می‌افزاید:

زنان ایرانی با دارا بودن 1.78 فرزند در مکان 146 جدول جهانی قرار می‌گیرند این در حالی است که حتی اسرائیل با رتبه 75، آفریقای جنوبی 97، برزیل 106، ترکیه 110، فرانسه 118، آمریکا 122 و انگلیس 137 در مکانهایی بهتر و بالاتر از ایران قرار دارند!!

سازمان سیا با مقایسه نرخ زادوولد در کشورهای مختلف گزارشی را منتشر کرده که پتانسیل موجود برای تغییر جمعیت در کشورها را نشان می‌دهد؛ این آمار نشان‌دهنده متوسط تعداد کودکانی است که به‌ازای هر زن به دنیا آمده است، در این گزارش تحلیل مغرضانه نرخ بالای دو فرزند نشان می‌دهد که جمعیت ایران رو به رشد است و متوسط سن رو به کاهش است در حالی که متأسفانه این نرخ در ایران و در خوشبینانه‌ترین حالت 1.87 است.

این در حالی است که لورا بوش (لورا ول‌ بوش همسر جرج دبلیو بوش چهل و سومین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا و بانوی اول ایالات متحده از سال‌های 2000 تا 2008) و مجموعه دولت آمریکا با جدیت کامل با کنترل جمعیت آمریکا مبارزه می‌کنند، جمعیت آمریکا در 100 سال گذشته با تکثیر موالید و باز گذاشتن مهاجرت همفکران به آمریکا حدود 100 میلیون نفر افزایش یافته است و این مطلب به‌عنوان یکی از مؤلفه‌های راهبردی قدرت مطرح است.

رژیم اسرائیل و کشورهای اروپایی نیز سیاست‌های جدی تشویق به زادوولد را در پیش گرفتند و در این زمینه اسرائیل از همه کشورهای اروپایی پیشی گرفته است.

متأسفانه برخی از کارشناسان جمعیت در کشورمان به‌سادگی از همه مسائل مهم و واقعیت‌های موجود دنیا در مبحث مدیریت جمعیت چشم‌پوشی کردند و کنترل جمعیت، تنظیم خانواده و بهداشت فرزندآوری را دقیقاً در همان الگوی غربی و با همان دلایل، راهبردها و منابع پیگیری می‌کنند.

انتهای متن/ منبع: خبرگزاری تسنیم

درج نظر