اصرار شبکه بهداشت کشور بر سن بارداری متناسب با “سیاست‌های کاهش جمعیت!”

شبکه بهداشت و درمان کشور همچنان بنا به سیاست‌های کاهش جمعیت دهه ۶۰ برای بارداری ایمن زنان به بازه غیرعلمی ۲۵ تا ۳۵ سال اصرار می‌کند درحالی که داده‌های رفرنس بین‌المللی سنین بارداری ایمن از حقیقت دیگری حکایت دارد!

0

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ شبکه بهداشت و درمان کشور برای بارداری ایمن زنان همچنان به بازه غیرعلمی 25 تا 35 سال اصرار می‌کند در حالی که آخرین داده‌های پزشکی از حقیقت دیگری حکایت دارد!

داده‌های رفرنس پزشکی و پژوهش‌های بین‌المللی حاکی از آن است که بانوان 18 تا 44 ساله با 75 تا 95 درصد شانس فرزنددار شدن در بهترین سنین ایمن بارداری قرار دارند؛ محدودسازی سنین ایمن بارداری یعنی کاهش فرصت فرزندآوری و کاهش نرخ باروری کل کشور و تعمیق  بحران جمعیت در ایران!

کاهش جمعیت , سیاست‌های تشویقی برای فرزندآوری , غربالگری مادران باردار , سقط جنین , وزارت بهداشت ,

گفتنی است که اعلام سن ایمن برای باروری بین 20 تا 35 سال از سوی سازمان بهداشت جهانی با توجه به شرایط دهه 60 ایران بوده است و در واقع به‌عنوان ترفندی برای کاهش نرخ جمعیت کشور به‌کار بسته شد؛ در زمان حاضر براساس استانداردهای سازمان بهداشت جهانی سن باروری در کشورهایی که از سطح مراقبت‌های بهداشتی بالایی برخوردارند بین 15 تا 49 سال تعیین شده است.

درج نظر