بیانیه‌ ی احزاب زنان اصلاح طلب برای در راهپیمایی ۲۲بهمن

احزاب زنان اصلاح طلب با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند: در راهپیمایی ۲۲بهمن به نمایندگی از صدای زنان اصلاح طلب شرکت می‌کنیم

0

 

بسم الله الرحمن الرحیم

انقلاب اسلامی انتخاب ملتی بود که خواستار رها شدن از بند استبداد، استعمار و تحقق استقلال، آزادی، عدالت، فصل الخطاب قرار گرفتن قانون، کرامت انسانی و رهایی از رعب، وحشت، خفقان و پایان دادن به ویژه خواری‌ها و رفع هر گونه تبعیض و تحقیر بود و تحقق جامع و کامل ایرانی برای همه ایرانیان.

مردمی که از جان خود گذشتند تا پس از انقلاب اسلامی،نظامی در ایران مستقر شود که استقلال و آزادی و مردمسالاری سازگار با دین را برای همه ایرانیان به ارمغان آورد. نظامی که در پرتو آن “مردم” ولی نعمت حاکمان باشند.

بزرگداشت این روز جستجو کرد یعنی بزرگداشت یاد و خاطره همصدایی و همبستگی صدای تمام ایرانیان در چنین روزی برای تحقق خواسته‌های عدالت‌جویانه و مبتنی بر شعار جدی «استقلال، آزادی،جمهوری اسلامی».

بزرگداشتی از یادروز حماسه حضور و مشارکت تمام مردان و زنانی ایرانی که با تمام تفاوتها کنار هم ایستادند و تحقق نظامی عدالت‌محور، مستقل، قانونمدار و به دور از اقسام فساد برای ایرانی آزاد و مبتنی بر جمهوری اسلامی را مطالبه کردند و نزدیک به ۴۰سال است به رغم همه کاستیها و ناملایمات به موفقیتهای بیشتر نظام دل بسته‌اند.

حال آنکه باید اذعان نمود جمهوری اسلامی در کنار همه دستاوردهایی که در زمینه‌های استقلال و امنیت و توسعه داشته، هنوز در برخی اهداف به موفقیت نرسیده و باید با همت مضاعف زنان و‌مردان ایران راه نرفته بطورکامل طی شود.

چه آنکه در کنار تاکید بر ضرورت همگامی تمام مردم ایران زمین تا تحقق اهداف مذکور، بر ضرورت شنیده شدن صدای تمام مردم نیز تاکید داریم و راهی بسوی تحکیم و توسعه نمی‌بینیم جز عبور از نگاه انحصارگرایانه و محصورکننده برای مردم و مطالباتشان در تمام عرصه ها.از همین رو اعتراضات اخیر که با گستره جغرافیایی قابل تأملی شکل گرفت نیز باید به منزله هشداری به ارکان و نهادهای مسئول و همه کسانی باشد که دغدغه ای جز اعتلاء جمهوری اسلامی و منافع ملی ندارند.

قابل انکار نیست آنهاکه در ۴دهه اخیر همه سعی خود را به کار بستند تا ثابت کنند این نظام از توان و کارآمدی و الزامات یک حکمرانی خوب برخوردار نیست ممکن است هر اعتراضی را در راستای اهداف خود مصادره کنند، اما این رویکرد آنان، نباید مانعی برای دیدن و ‌یا باعثی برای انکار ناکارآمدی‌ها و نقدهایی باشد که به عنوان مطالبات امروز این مردمانی مطرح می‌شود که همان مردمان دیروز در صفوف انقلاب یا فرزندان آنها هستند و با هدف اصلاح امور، بهبود وضعیت موجود و نیل به ایرانی عدالت محور و فارغ از تبعیض، برای همه ایرانیان مطرح می‌شود و به بیان روشن، قدرت واقعی نظام بر آمده از مردمی ترین انقلاب دنیا را باید شاقول رضایت مندی مردمی دانست که قرار بوده ولی نعمت حاکمان باشند.

ما احزاب زنان اصلاح طلب با گرامیداشت آرمانهای انقلاب، امام راحل و شهدای گرانقدر انقلاب در کنار ملت آگاه و صبور ایران اسلامی بویژه زنانی که همواره قهرمانان بی بدیل تاریخ انقلاب بوده‌اند، تاکید می‌کنیم۲۲بهمن روزی است که متعلق به همه ایرانیان است. اعلام می‌کنیم که باور داریم به رغم همه نقدها در ۳۹سال گذشته زنان ایران به ظرفیتی بی بدیل از حیث رشدیافتگی و توانایی و اعتماد به نفس و برهم زدن خطوط تبعیض و انحصار، دست یافته‌اند و اگر به آنان فرصت بیشتری داده شود،بالندگی و پیشرفت کشور روندی مضاعف به خود خواهد گرفت.

ما زنان احزاب اصلاح طلب برای تجدیدعهد و پیمان مجدد با آرمانهای انقلاب اسلامی در جشن ۲۲بهمن به نمایندگی از صدای بخش مهمی از زنان که خواستار عدالت واقعی، رفع هرگونه تبعیض جنسیتی و استقرار جامع تمام ارکان مردمسالاری در ایران هستیم در این همایش ملی که روزی متعلق به همه ایران و همه صداهای ایرانیان می‌دانیم شرکت می‌کنیم و تاکید می‌کنیم ایران امروز بیش از همیشه به تقویت وحدت ملی مبتنی بر برسمیت شناختن تمامی تفاوتها و خواسته‌های آحاد مردم نیازمند است و ۲۲بهمن می‌تواند نماد این وحدت ملی در عین کثرت دیدگاههای موجود باشد.

ما احزاب زنان اصلاح طلب با حضور خود در این روز ملی اعلام می‌داریم مخالف حرکت های اقلیتی هستیم که قصد دارند این روز را به نفع جریانی خاص مصادره کنند و به جای سر دادن شعار وحدت، دست به رفتارهایی می‌زنند که نتیجه ای جز پاشیدن بذر کینه و نفاق و نقار به دنبال نخواهد داشت.
22بهمن روزی است متعلق به همه ایرانیان و باید نماد وحدت و همدلی باشد.

والعاقبه للمتقین

/انتهای متن/

درج نظر