رونمایی از کتاب ملی مد و لباس ایرانی

این کتاب با رویکردی جدید و کاربردی در حاشیه هفتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر رونمایی می شود.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا از هفتمین جشنواره بین‌المللی مدولباس فجر، مدیر مسئول موسسه مد ولباس ققنوس افزود: این کتاب با رویکردی جدید و کاربردی‌ در حاشیه هفتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر رونمایی می‌شود.
یوسف خزایی با قدردانی از نگاه ویژه کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور به موضوع تدوین کتاب ملی مد و لباس تصریح کرد: مد و لباس به عنوان یکی از بسترهای فرهنگی و اقتصادی از موضوعاتی است که با وجود تنظیم قانون جامع ساماندهی مد ولباس کشور توسط مجلس شورای اسلامی واجرای آن توسط دولت خدمتگزار، متاسفانه بعد از گذشت چند سال هنوز هم به صورت جدی مورد توجه بسیاری از نهادها، سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مرتبط وموظف شده در قانون نیست ومتاسفانه شاهد کم کاری وبی توجهی در این خصوص هستیم.
وی افزود: در چنین شرایطی موسسه هنری مد ولباس ققنوس تحت نظارت کار گروه ساماندهی مد ولباس کشور با رصد میدانی هنر و صنعت پوشاک ایران و در راستای بستر سازی، آینده نگری علمی وهنری، برقراری ارتباط داخلی وبین المللی و پاسخگویی به نیازهای جامعه هنر و صنعت پوشاک ایران مشغول فعالیت در زمینه تدوین دومین کتاب ملی مد ولباس ایران است.
به گفته خزایی، معرفی توانمندی‌های صنعت پوشاک در سه بخش اصلی طراحان، تولید کنندگان و توزیع کنندگان و صنایع مرتبط با مد ولباس و با هدف حفظ و تقویت فرهنگ و هویت ایرانی، هدایت بازار تولید و عرضه محصولات براساس طرح و الگوی های داخلی در قالب اقتصاد مقاومتی در جهت ترغیب و تشویق آحاد مردم به استفاده از محصولات و تولیدات داخلی از جمله اهداف تألیف و تدوین دومین کتاب ملی مد ولباس ایران است.

** دیدار با اساتید در هفتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر
دیدار با اساتید، از بخش‌های مهم هفتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر به میزبانی تالار وحدت است.
قرار است همچون دوره‌های گذشته، هفتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر روزانه و با هدف تجلیل از زحمات، ارج نهادن به فعالیت‌ها و شناساندن چهره‌های شاخص هنر صنعت پوشاک به جامعه، میزبان جمعی از طراحان، اساتید دانشگاه، اعضای هیئت علمی، تولیدکنندگان و صاحبان برند باشد. این بخش به 10 نفر از اساتید و روزانه به دو پیشکسوت اختصاص می یابد.
زمینه سازی برای ورود مفاهیم علمی و پژوهش های تخصصی و میان رشته ای به عرصه مد و لباس و فراهم کردن بستر آشنایی با تحولات مد و پوشاک در جهان، مدسازی، بکارگیری و اشاعه نمادها، نشان ها و مولفه های هویت اسلامی، ایرانی درعرصه مد و لباس و سبک زندگی و کاربردی کردن آثار برگزیده و هدایت بازار پوشاک به سوی تولید داخلی و تشویق مردم به پرهیز از انتخاب و مصرف الگوهای بیگانه و تقویت اقتصاد مقاومتی با ایجاد اشتغال پایدار از جمله اهداف ارج نهادن چهره‌های ماندگار هنر، مد و صنعت لباس و نساجی و تشویق طراحان مستعد و تجلیل از دست اندرکاران موفق صنعت نساجی و تولید پوشاک داخلی هفتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر است.
هفتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر به همت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور از ششم تا سیزدهم اسفند ماه همزمان در تهران و چندین استان کشور برگزار می‌شود.

/انتهای متن/

درج نظر