بیمارستان مادر و کودک بوشهر راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: در راستای توسعه مراکز درمانی بر اساس نقشه راه سلامت استان بوشهر، بیمارستان بخش خصوصی ۱۲۰ تخت مادر و کودک بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

0
 
به گزارش به دخت به نقل از تسنیم، علیرضا رئیسی در بوشهر با بیان اینکه تربیت نیروهای تخصصی درمانی و بهداشتی استان بوشهر در اولویت است اظهار داشت: بر این اساس برای تربیت نیروهای تخصصی پزشکی و پیراپزشکی دوره‌های مختلف در این استان طراحی، تدوین و اجرایی شده است.

وی با اشاره به کمبود پرستار در بیمارستان‌های استان بوشهر افزود: با توجه به اینکه مراکز درمانی و بیمارستانی توسعه یافته، کمبود پرستار یکی از معضلات مهم در این بخش است که در این راستا برای جذب نیروهای مورد نیاز مراحل اولیه آن اجرایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر از عملیاتی شدن ساخت بیمارستان 17 شهریور برازجان خبرداد و خاطر نشان کرد:  بیمارستان 17 شهریور برازجان هفته آخر تیر ماه امسال عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود که تکمیل این پروژه نقش مهمی در حل مشکلات درمانی این شهر دارد.

رئیسی با بیان اینکه بیمارستان مهر برازجان از تک تخصصی خارج می‌شود تصریح کرد: بیمارستان مهر برازجان که زیر نظر تامین اجتماعی فعالیت می‌کند نقش مهمی در  درمان حوزه زنان وزایمان دارد که با اجرای طرح توسعه‌ای آن با افزایش 76 تخت از تک تخصصی خارج می‌شود.

وی با اشاره به افزایش خدمات درمانی در بیمارستان شهرستان دیر گفت: تا آبان امسال 7 تخصص در بیمارستان دیر مستقر می‌شود و در بیمارستان اهرم نیز فاز دوم این مرکز درمانی تکمیل و پیش بینی می‌‌شود هفته دولت امسال افتتاح شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با اشاره به اجرایی شدن بیمارستان‌های تخصصی در مرکز استان بوشهر خاطر نشان کرد: بیمارستان تخصصی 160 تختی بوشهر، تخصصی قلب و اورژانس هسته‌ای در مرکز استان اجرایی شده که با تکمیل آنها 500 تخت به ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر افزوده می‌شود.

رئیسی با تاکید بر تدوین سند درمان و سلامت استان بوشهر تصریح کرد: بر اساس نقشه راه درمان استان بوشهر بیمارستان گناوه در طرح توسعه برای دسترسی آسان‌تر بیماران از خدمات درمانی، از محلی فعلی انتقال و  در مرکز شهر مستقر می‌شود.

وی با اشاره به توسعه فعالیت‌های ژنتیکی در استان بوشهر برای جلوگیری از معضل معلو‌ل‌زایی بیان کرد: حوزه مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج با تلاش بهزیستی ایجاد شده ولی  تلاش می‌شود آزمایشگاه مجهز به امکانات بررسی مشکلات ژنتیکی در استان بوشهر راه‌اندازی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با اشاره به راه‌اندازی بیمارستان‌های بخش خصوصی در استان بوشهر گفت: 3 مجوز برای ایجاد بیمارستان با مشارکت بخش خصوصی در بوشهر، برازجان و کنگان صادر شده که در این راستا بیمارستان بخش خصوصی 120 تخت مادر و کودک بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

/انتهای متن/

درج نظر