دانشجوی ایرانی رتبه سوم مسابقه بین المللی استعدادیابی معماری شد

دانشجوی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی موفق به کسب رتبه سوم مسابقه بین المللی استعدادیابی معماری و طراحی INSPIRELI AWARD 2016 در پراگ جمهوری چک شد.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا از واحد علوم و تحقیقات، سمیه روانشادنیا پژوهشگر و دانشجوی دکتری معماری این واحد دانشگاهی و برنده جایزه رتبه سوم مسابقه بین الملل استعدادیابی از این رقابتها به عنوان یکی از موفق ترین مسابقات حمایت کننده استعدادهای جوان معماری و طراحی در سال 2015 یاد کرد.
وی افزود: در این دوره از مسابقات استعدادیابی INSPIRELI AWARD2016 که با حمایت UIA برای دانشجویان، معماران و طراحان جوانتر از 35 سال برگزار شد، پروژه ‘میدان آذربایجان’ از ایران ارائه و مورد ارزیابی و بررسی داوران قرار گرفت.
روانشادنیا خاطرنشان کرد: مجموعه INSPIRELI اولین شبکه اجتماعی است که برای معماران و طراحان جهان، فضایی برای اشتراک گذاری رایگان، ارائه طرحها و همچنین ارتباط مستقیم با معماران، طراحان و تیمهای اجرایی در سراسر دنیا فراهم آورده است.
به گفته وی در این مسابقات هر شرکت کننده با بارگذاری یک تا سه عکس از طرحهای خود در پروفایل شخصی اش، در مسابقه شرکت کرده که با توجه به نظرات و آرای مردمی و در نهایت نتیجه داوری طرح های برگزیده انتخاب می شوند.
این پژوهشگر واحد علوم و تحقیقات اظهار داشت: در این دوره از مسابقات اینسپایرلی، هزار و 52 شرکت کننده از 99 کشور و 300 دانشگاه جهان با بارگذاری دو هزار و 903 تصویر شرکت کردند که هیات داوران، متشکل از 55 معمار برجسته از 39 کشور جهان، 25 هزار و 926 آرای مردمی را مورد بررسی قرار داده و 50 طرح را برای مرحله نهایی مسابقات انتخاب کردند.
وی خاطرنشان کرد: در نهایت از میان 50 طرح حاضر در رقابتهای پایانی، سه طرح با رأی داوران و یک طرح از مجموعه آرای عمومی به عنوان طرحهای برگزیده معرفی شدند.
طرح ‘میدان آذربایجان’ پس از طرح هایی از کشورهای ایتالیا و ژاپن به طور مشترک با طرح دیگری از ایتالیا حائز رتبه سوم این دوره از مسابقات بین المللی استعدادیابی INSPIRELI AWARD2016، شد.
طرحی از کشور فرانسه نیز در بخش آرای مردمی به عنوان طرح برتر برگزیده شد.
طرح ‘میدان آذربایجان’ به سرپرستی سمیه روانشادنیا دانشجوی واحد علوم و تحقیقات و با همکاری عطاءالدین ششمانی و محمد مهدی واحدی طراحی شده است و سال گذشته نیز موفق به کسب رتبه اول مسابقات بین المللی طراحی میدان آذربایجان شد.

/انتهای متن/

درج نظر