مشاوره مجازی/احساس ناامنی

این بار خانم دکتر فرشته نقدی در مورد یکی از مشکلات زندگی کردن به عنوان همسر دوم پاسخ داده است.

0

سوال:

با عرض سلام خدمت به دختی های عزیز

من سه ساله ازدواج کردم  و همسر دوم شوهرم هستم.

اوایل ازدواجم همیشه حس می کردم شوهرم داره منو مقایسه می کنه که با مراجعه به مشاوره رفع شد و حالم خوب بود تا اینکه چند روز پیش همسر قبلی شوهرم  رو اتفاقی دیدم و حالم خیلی بد شد. بغض همش توی گلومه و رفتارم با بچه کوچیکم خیلی بد شده.

بعد از چند روز برخلاف میلم سر بسته مشکلم رو به همسرم گفتم، تا بدخلقی منو درک کنه ولی ازش خواستم اصلا دخالت نکنه، مشکل خودمه و خودم باید باهاش کنار بیام.

تو فکر رفتن همسرم رو می بینم، ناراحتیش بخاطر خودم رو می بینم، می خواهیم خونه رو بفروشیم و به یه محله دوراز اونا بریم، ولی تو یه شهریم و بازم ممکنه ببینمش…این تنش رو باید چطور هضم کنم؟

 

پاسخ مشاور:

سلا شما مسائل رو خیلی کلی مطرح کردید. زیاد معلوم نیست چرا ای نهمه احساس نا امنی دارید.

 ارتباط شما با شوهرتان برای ما معلوم نیست.

مگر همسرتان را نمی شناسید؟ آیا همسر اول او ارتباطی با شما یا همسرتان گرفته؟ چه اشکالی دارد او را ببینید؟ چه شده که حال شما رو آنقدر خراب کرده و همه اینها چه ربطی به طفل معصوم تان دارد؟

شما سعی کنید با گذشت زمان امورتان را در دست بگیرید، شوهر شما اگر احیانا  اهل خیانت باشد، می تواند با هرکسی باشد، جاذبه های زندگی خود را بیشتر کنید، به وظایف همسری ومادری خود بیشتر برسید و زمینه های بدبینی و اختلاف در زندگی برای خود ایجاد نکنید. اگر ناراحتی ای مطرح است به دنبال علل به وجود آمدن و راهکارهای حل آن باشید،  اعتماد به نفس خود را بالاتر ببرید و اگر قادر به کمک به خود نیستید، به یک مشاور حاذق مراجعه کنید.

/انتهای متن/

 

درج نظر