استیضاح سرنوشت ساز رئیس جمهور کره جنوبی امروز انجام می‌شود

پارک گئون های رئیس جمهور کره جنوبی امروز جمعه با استیضاح سرنوشت ساز در پارلمان این کشور به دلیل رسوایی مربوط به اعمال نفوذ یک دستیارش مواجه است.

1

به گزارش به دخت به نقل از ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، در صورت آنکه پارلمان کره جنوبی امروز پارک گئون های را استیضاح کرده و از ریاست جمهوری کنار بگذارد او تبدیل به نخستین رهبر منتخب تاریخ کره جنوبی خواهد شد که استیضاح می‌شود.

رئیس جمهوری کره جنوبی

طی شش هفته گذشته در هر روز شنبه تظاهرات‌های گسترده در کره جنوبی به منظور مطالبه استعفای پارک گئون های برگزار شده و نظرسنجی‌ها حاکی از حمایت اکثریت مردم از استیضاح او دارند.

انتظار می‌رود امروز نمایندگان پارلمان کره جنوبی با حمایت برخی از اعضای حزب محافظه کار متعلق به پارک گئون های وی را استیضاح کنند اما تایید نهایی حکم مربوط به آن از سوی دادگاه قانون اساسی صورت می‌گیرد و این پروسه می‌تواند تا 180 روز طول بکشد.

ساختمان پارلمان کره جنوبی امروز به دستور رئیس پارلمان به روی عموم بسته است و ساعاتی مانده به رای گیری پارلمان به منظور استیضاح پارک گئون های فعالان مخالف وی که تلاش داشتند با دو تراکتور از دروازه اصلی پارلمان عبور کنند با نیروهای پلیس درگیر شدند و گفته شده که بیش از 1000 معترض در  تجمع در این محل حضور پیدا کردند.

/انتهای متن/

نمایش نظرات (1)