ریموت و کنترل‌ها را به آسانی و با این روش تمیز کنید

یکی از کارهای خانه، تمیز کردن اشیای کوچک است. ریموت ها و کنترل‌های وسایل الکترونیکی یکی از این اشیا هستند. با روش زیر به آسان ریموت و کنترل‌ها را تمیز کنید.

0

ریموت‌های دستگاه‌های الکترونیکی، خیلی سریع با چربی‌های پوست، گرد و خاک، خرده‎های نان و در کل هر گونه چرک، کثیف می‌شوند. تمیز کردن مکرر این ریموت‌ها، هم باعث می‌شود آنها بهینه‌تر کار کنند و هم اینکه از جمع شدن جرم و میکروب که می‌تواند به راحتی بین اعضای خانواده منتقل شود، جلوگیری می‌کند.

 

وسایل لازم:

الکل

پارچه‌ی بدون پرز

گوش پاک‌کن

 

مرحله‌ی اول

ابتدا روی ریموت را با پارچه‌ای مرطوب که در الکل فرو رفته باشد، به آرامی پاک کنید. مطمئن شوید که آب پارچه، قبل از استفاده کاملا گرفته شده باشد.

 

 

مرحله‌ی دوم:

از پارچه برای از بین بردن لکه‌های سرسخت استفاد کنید. نوک یکی از انگشت‌های تان را زیر پارچه قرار داده و تا وقتی که لکه از بین برود، روی آن بکشید.

 

مرحله‌ی سوم

هنگام تمیز کردن دگمه‌ها مراقب باشید. آرام پاک کنید تا دگمه‌ها از جای شان بیرون نیایند. برای تمیز کردن بین دگمه‌ها، بهترین روش استفاده از گوش پاک کن است که آن را هم باید در الکل فرو کنید.

 

مرحله‌ی چهارم

در آخر با یک پارچه‌ی خشک و بدون پرز روی ریموت را تمیز کنید تا اگر هنوز ذره‌ای مانده از بین برود و ریموت هم خشک شود.

 

مرحله‌ی پنجم

ریموت را هنگامی که استفاده نمی‌کنید، در جایی پوشیده قرار دهید. یک جعبه‌ی کوچک با دری محکم بهترین گزینه برای قرار دادن ریموت در مواقعی است که از آن استفاده نمی‌کنید. این کار باعث می‌شود آنها سر راه نباشند، به راحتی قابل پیدا کردن باشند و از هر گونه خاک و گرد و غبار هم دور بمانند.

/انتهای متن/

درج نظر