وجود ۲ میلیون زن سرپرست خانوار در کشور

رییس سازمان بهزیستی گفت: ۲ میلیون زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد که از این تعداد یک میلیون و 800 هزار نفر فاقد همسر و 10 درصد مابقی در سن پایین به واسطه طلاق، در این گروه جای گرفته‌اند.

0

به گزارش به دخت به نقل از فارس، انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با فارس گفت: با استفاده از ظرفیت دستگاههای دیگر کشور مانند دستگاههای قضایی می توان بسیار از آسیبهای اجتماعی مانند کودک آزاری،طلاق، کودکان بدسرپرست و اعتیاد را کم کرد و در برخورد با آنها نیز عملکرد بهتری داشت.

وی در رابطه با وضعیت زنان سرپرست خانوار ادامه داد: طبق آمار، 2 میلیون زنان سرپرست خانوار وجود دارد که از این تعداد یک میلیون و 800 هزار نفر فاقد همسر و 10 درصد دیگر در سن پایین به واسطه طلاق، در گروه زنان سرپرست خانوار جای گرفته‌اند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در مورد آمار پشت نوبتی سرپرست خانوارهای این سازمان تصریح کرد: حدود 50 هزار نفر سرپرست خانوار داریم که پشت نوبتی هستند و با افراد خانواده به طور کلی حدود 120 هزار خانوار می‌شوند که به صورت رسمی در آمار ما ثبت شده و پشت نوبت دریافت خدمات بهزیستی هستند.

وی در مورد اینکه چه تعداد از این افراد زن سرپرست خانوار هستند، گفت: اغلب سرپرست خانوارهایی که پشت نوبت هستند زنان سرپرست خانوارند.

/انتهای متن/

درج نظر