هشدار نیروی انتظامی درباره آگهي هاي استخدام خانم ها

رئیس مرکز اطلاع رسانی ناجا درباره آگهی هایی که در روزنامه ها یا خیابان های سطح شهر برای استخدام خانم ها دیده می شود ، هشدار داد و گفت: اگر استخدام در این بازار با هوشیاری متقاضیان همراه نباشد ، باعث آسیب خواهد شد.

2

سرویس خبر به دخت/

به گزارش واحد مرکزی خبر سرهنگ غنی لو در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت: دقت و جدی گرفتن امور کاری و قناعت به حقوق کم ، باعث شده است بیشتر بنگاه ها به سمت جذب خانم ها بروند و برخی هم با عنوان شرکت که ممکن است ثبت هم نشده باشد یا اصلا شرکتی در کار نباشد ، از این روند سوء استفاده می کنند.

سرهنگ غنی لو افزود: خانم هایی که می خواهند با استفاده از این آگهی ها استخدام شوند ، حتماً از ماهیت شرکت خبردار باشند و محل استقرار شرکت در ساختمان های اداری و تجاری باشد نه اینکه فردی منزل خود را شرکت معرفی کند.

وی گفت: همچنین ضروری است خانم ها قبل از استخدام از نوع فعالیت شرکت هم آگاه شوند و اگر شرکتی فعالیتی غیرقانونی مانند تکثیر سی دی ها و دی وی دی های غیرمجاز یا توزیع داروهای قاچاق دارد ، به تنهایی برای خودداری از جذب در آنها کافی است.

سرهنگ غنی لو افزود: اگر خانم هایی اشتباهاً در این گونه آگهی ها جذب شرکتی شدند و حقوق آنها ضایع شد ، می توانند آن را از طریق مجتمع های قضایی و همچنین پلیس 110 شهرهای خود پیگیری کنند.

منبع: تابناک/انتهای متن/

نمایش نظرات (2)