کشف جسد مونالیزا در یک صومعه

باستان شناسان که به هنگام ترمیم صومعه فلورانس ایتالیا با یک جسد برخورد کردند،حدس می زنند که این جسد متعلق به مونالیزا ،همسر تاجر ابریشم بوده و این همان زنی است که لئوناردو داوینچی با الهام از چهره او ،یکی از ماندگارترین نقاشی های دنیا را به نقش کشیده است.

0

سرویس خبر به دخت/

باستان شناسان که از سال ها پیش در پی یافتن راز نقاشی معروف «لبخند ژکوند» لئوناردو داوینچی بودند، به تازگی سرنخ هایی از این راز را یافته اند.

آن ها که به هنگام ترمیم صومعه فلورانس ایتالیا با یک جسد برخورد کردند، حدس می زنند که این جسد متعلق به مونالیزا، همسر تاجر ابریشم بوده و این همان زنی است که لئوناردو داوینچی با الهام از چهره او، یکی از ماندگارترین نقاشی‌های دنیا را نقش زده است.

مونالیزا که در ایتالیا به لا جیوکوندا مشهور بود، همسر تاجر معروف ایتالیا، فرانچسکو دل جیوکندو بوده است.

Kroger Feedback Survey to win exciting offers

قطعاتی از اسکلت این جسد باقی مانده که تمامی شواهد، مبنی بر این است که این جسد به مونالیزا تعلق دارد.اندازه جمجمه آن برابر با سایز استاندارد زنان بوده و همچنین از نظر قدمت نیز با زمان مرگ و دفن مونالیزه همخوانی دارد. به گفته یکی از راهبان صومعه، مونالیزه در تاریخ 15 ژوئیه 1542 در سن 63 سالگی درگذشته است.

همچنین باستان شناسان جسد دو کودک را نیز در پی جستجوهای بعدی یافتند که اکنون در حال بررسی DNA آن ها بوده و درصدد یافتن رابطه این اجساد با یکدیگر هستند.

لئوناردو داوینچی، نقاشی بی نظیر مونالیزه را در بین سالهای 1503تا 1504 کشیده و در سال 1519 سرانجام آن را تکمیل و به موزه ای در فرانسه فرستاد.پس از مدت کوتاهی نیز از دنیا رفت.

منبع:جهان نیوز به نقل از روزگار نو/انتهای متن/

درج نظر