فخر فروشی عروس خاندان سلطنتی انگلیس با گردن بند 49هزار پوندی

در حالی که سیاست‌های ریاضت اقتصادی مردم انگلیس را به شدت تحت فشار قرار داده، رسانه‌های انگلیسی از گردنبند جدید “کیت میدلتون “به مناسبت المپیک لندن پرده‌برداری کردند.

0

سرویس خبر به دخت/

 “کیت میدلتون” ملقب به “دوشس کمبریج ” همسر شاهزاده “ویلیام” و عروس خاندان سلطنتی انگلیس، به مناسبت آغاز المپیک 2012 در این کشور، گردنبند جدیدی را رونمایی کرده که ارزش آن 49هزار پوند تخمین زده شده است.

“دیلی‌میل” هم گزارش کرده است که این گردنبند به نشان از لوگوی المپیک دارای 5 حلقه است که هریک جنس متفاوتی دارند.

هزینه‌های سرسام‌آور خاندان سطلنتی انگلیس، آن هم در شرایطی که وضعیت بد اقتصادی دولت این کشور را به اتخاذ سیاست‌های ریاضتی واداشته و مردم این کشور را شدیدا تحت فشار قرار داده، موجب انتقادات زیادی از ملکه و دستگاه تحت امر وی به وجود آورده است.

بنا بر آمارهای رسمی، ملکه الیزابت 86 ساله در حال حاضر علاوه بر دارایی‌های سلطنتی  بیش از 300 میلیون پوند دارایی شخصی دارد. آمارهای غیررسمی این رقم را تا حدود 2 میلیارد پوند نیز تخمین زده‌اند.

ملکه انگلیس این امکان را دارد تا ازاملاک و کاخ‌های مختلفی که ارزش آن‌ها تا 10 میلیارد دلار تخمین زده شده، استفاده کند. علاوه بر این، ارزش کاخ “باکینگهام” که محل زندگی پادشاهان انگلیس است، بیش از 5 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

ارزش تاج مورد استفاده ملکه انگلیس هم که 2868 قطعه الماس در آن به کار رفته، بیش از 1 میلیون پوند تخمین زده شده است، و سالانه بیش از 100 میلیون پوند صرف هزینه‌های تامین امنیت و محافظت از وی و خاندان سلطنتی انگلیس می‌شود.

ملکه الیزابت دوم علاوه بر فعالیت‌های تجاری، سرمایه‌گذاری‌ها و فعالیت‌هایی که خود در بخش مسکن دارد، سالانه حدود 13 میلیون دلار هم از دولت انگلیس مواجب دریافت می‌کند.

تمام این دارایی‌ها علاوه بر دارایی‌های غیر نقدی او نظیر اسب‌های مسابقه‌ای به ارزش 3.6 میلیون پوند و کلکسیون اتومبیل‌های وی به ارزش 7.1 میلیون پوند است.

ملکه الیزابت همچنین مالکیت منطقه وسیعی از انگلیس تحت عنوان منطقه “دوک لنکستر” را نیز در اختیار دارد که ارزش آن در سال 2010 از سوی مجله “فوربس” 348 میلیون پوند تخمین زده می‌شد. وی از مالکیت همین منطقه سالانه حدود 20 میلیون پوند درآمد کسب می‌کند، که این درآمد در حقیقت درآمدی است که باید به دولت برسد، اما به دلیل مالکیت ملکه بر این منطقه، این درآمد مستقیما به جیب ملکه الیزابت می‌رود.

این ثروت تنها به ملکه الیزابت منحصر نیست، بلکه دیگر نفرات خاندان سلطنتی نیز از این خان نعمت بهره می‌برند. فرزند وی، یعنی “پرنس چالز” از مالکیت زمین‌هایی که به سبب عنوان “دوک کورنوال” به شاهزاده می‌رسد، سالانه 16.5 میلیون پوند، درآمد دارد. این درآمد هم مجددا باید به دولت و مردم انگلیس برسد، اما در نهایت این خاندان سلطنتی است که آن را برداشت می‌کند.

 منبع:فارس/انتهای متن/

درج نظر