بانوی طلایی رقابت های پارالمپیک ریو با استقبال پرشور مردم وارد شیراز شد+تصاویر

«ساره جوانمردی» دارنده 2 نشان طلای رقابت های تیراندازی پارالمپیک ریو به همراه 2 نفر دیگر از ورزشکاران شیرازی شرکت کننده در این رقابت ها در میان استقبال پرشور مردم و مسئولان وارد شیراز شد.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا در آیینی که به همین مناسبت عصر شنبه درفرودگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز برگزار شد، با حلقه های گل از این بانوی پر افتخار شیرازی و همچنین «سمیرا ارم» و «سامان بلاغی» به گرمی استقبال شد.
سمیرا ارم دیگر بانوی تیرانداز شیرازی شرکت کننده در این رقابت ها بود که در نخستین سال حضور خود در پارالمپیک نتوانست مقامی کسب کند.
سامان بلاغی هم عضو تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران بود که به مقام دهم دست یافت.


ازدحام جمعیت استقبال کننده به حدی بود که این قهرمانان به سختی توانستند از محوطه سالن فرودگاه خارج شوند.
معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس، مدیرکل ورزش و جوانان و شماری از مسئولان شهرستان شیراز از این ورزشکاران استقبال کردند.


ای ساره قهرمان خوش آمدی به شیراز، دلاور طلایی خوش آمدی به شیراز از جمله شعارهایی بود که مردم برای این ورزشکار محجبه سردادند.
دسته موزیک ارتش نیز با نواختن چندین سرود، حال هوای خاصی به سالن فرودگاه شهید آیت الله دستغیب داده بود.
ساره جوانمردی در نخستین رقابت خود که شامگاه نوزدهم شهریورماه 95 برگزار شد در ماده تپانچه بادی 10متر، مدال ارزشمند طلا را برگردن آویخت و اولین مدال طلای کاروان اعزامی ایران را در این مسابقات کسب کرد.


جوانمردی همچنین شامگاه بیست و چهارم شهریور ماه 95 در ماده تپانچه خفیف به مسافت 50 متر میکس، نشان طلا گرفت و به عنوان نخستین زن ایرانی که در تاریخ پارالمپیک ایران 2 مدال طلا کسب کرده است، معرفی شد.
جوانمردی در این ماده که در سالن تیراندازی شهر ریو دو ژانیرو برزیل برگزار شد با امتیاز 189.5 قهرمان شد و رکورد پارالمپیک را نیز جابه جا کرد.
پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک 2016 ریو از هجدهم شهریور ماه با حضور چهار هزار و 350 ورزشکار از 159 کشور جهان به میزبانی شهر ریودوژانیروی برزیل آغاز شده است و تا بیست و هشتم شهریورماه ادامه خواهد داشت.

/انتهای متن/

درج نظر