اتفاقی عجیب برای مقبره خانوادگی پروین اعتصامی +تصاویر

در آستانه 27 شهریور ماه روز بزرگداشت شعر و ادب، در اتفاقی تعجب برانگیز مقبره خانوادگی پروین اعتصامی به «دفتر اشخاص گمشده» تبدیل شد!

0

مقبره خانوادگی پروین اعتصامی به «دفتر اشخاص گمشده تبدیل شد». این موضوع چندی است سوژه برخی محافل ادبی شده است.
به گزارش به دخت به نقل از فارس، ایرج نوبهار از شاعران کشورمان می‌گوید: در مسافرت اخیر به شهر قم با صحنه دلخراشی مواجه شدیم، دیدیم که کاشی‌های سر در آرامگاه شخصی و خانوادگی اعتصام الملک کنده شده و به جای آن تابلو (دفتر اشخاص گمشده) نصب شده بود. همان مقبره خانوادگی و شخصی اعتصام الملک پدر پروین ادیب و دانشمند اسلامی که چند کتاب او هنوز در دانشگاه های اسلامی دنیا تدریس می‌شود.
 
مقبره خانوادگی پروین اعتصامی

پروین نیز در سال 1320 در جوار پدر و مادر دفن شد. اما مدتی است به دستور معاونت فرهنگی آستان حضرت معصومه(س) این مقبره خانوادگی تبدیل به محل کار و دفتر اشخاص گمشده شه است.
 
مقبره خانوادگی پروین اعتصامی

نوبهار ادامه داد: پروین ستاره تابان شعر و ادب و اخلاق است. فلسفه شناس، جامعه شناس، روانشناس، یک روحانی پاک نهاد و پاکدامن و نماد فضیلت های اخلاقی یک انسان کامل بود، تمامی زندگانی کوتاه او وقف خدمات فرهنگی و اجتماعی شد و من او را ژاندارک شعر و ادب ایران می‌دانم.
 
مقبره خانوادگی پروین اعتصامی

این شاعر می‌افزاید: این کار توهین به فرهنگ و ادب و دلسردی اهل قلم و آنان که از سراسر دنیا برای زیارتش می آیند است و شایسته فرهنگ و ادب میهن اسلامی نیست. جبران و تصحیح این اشتباه در اسرع وقت نشانه سعه صدر و فرهنگ مسولین خواهد بود.

/انتهای متن/

درج نظر