نخستین ورزشکاران ایرانی میدان ریو

الهه احمدی و نجمه خدمتی دو تیرانداز المپیکی ایران روز شنبه به عنوان نخستین نمایندگان کاروان ایران در خط 53 و 32 شلیک در رشته تیراندازی به مصاف حریفان می روند.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، کاروان ورزشی ایران در نخستین روز بازی های المپیک 2016 ریو در رشته تیراندازی بادی دو نماینده دارد. الهه احمدی و نجمه خدمتی در ساعت 8 و 30 دقیقه به وقت برزیل و در ساعت 16 به وقت ایران در مسابقات تفنگ 10 متر بادی در مرحله مقدماتی با حریفان خود به رقابت خواهند پرداخت.
احمدی و خدمتی در استارت لیست مسابقات تیراندازی المپیک در خط 53 و 32 شلیک خواهند کرد.
در این ماده نام بسیاری از قهرمانان ادوار مختلف المپیک دیده می شود. «یی سیلینگ» قهرمان المپیک لندن و «دو لی» قهرمان المپیک آتن و پکن در این ماده رقابت می کنند.
الهه احمدی و نجمه خدمتی در ماده تفنگ بادی، پوریا نوروزیان در دو ماده تفنگ بادی و تفنگ سه وضعیت، مه لقا جام بزرگ و نجمه خدمتی در تفنگ سه وضعیت و گلنوش سبقت الهی در دو ماده تپانچه بادی و تپانچه 25 متر – دقت و سرعت – شلیک خواهند کرد.
نمایندگان تیراندازی ایران در ریو تا 24 مرداد ماه در پشت جوخه آتش قرار می گیرد.
سی و یکمین دوره بازی های المپیک ریو از 6 تا 14 اوت با برگزاری رشته تیراندازی در 15 ماده به رقابت می پردازند که در این میان 390 ورزشکار از 97 کشور جهان در ماده های مختلف رشته تیراندازی با هم رقابت دارند.
*تپانچه بادی 10 متر
تپانچه بادی 10 متر یکی از رشته های ورزشی المپیک در رشته تیراندازی است که در سی و یکمین دوره از بازی های المپیک برگزار می شود. این رشته شبیه به تفنگ بادی 10 متر است. در این ماده از گلوله های کالیبر 4،5 میلیمتر یا 0،177 اینج در فاصله 10 متر استفاده می شود. در این رشته زنان باید 40 شلیک در مدت 50 دقیقه انجام دهند.
در این نوع از رقابت ها حریفان باید از محل استقرار تیرانداز تا مرکز هدف 1400±100 میلی متر را نشانه روند.
*چگونگی محاسبه امتیازها
هدف در ابعاد 17×17 سانتیمتر بوده که برای بهبود دید تیرانداز، محدوده امتیازهای 7 تا 10 به رنگ سیاه طراحی شده و دایره های امتیاز به صورت متحدالمرکز با ضخامت 0،1 تا 0،2 میلیمتر از یک تا 10 است. مقدار امتیازها از یک تا 8 به شکل افقی در خطوط افقی و عمودی روی هدف نشان داده شده است.
مراسم افتتاحیه بازی های المپیک 2016 ریو در نخستین ساعات بامداد شنبه به وقت تهران در ورزشگاه افسانه ای «مارکانا» برزیل با حضور مقام های ارشد 45 کشور دنیا و با حضور «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل متحد و مسئولان ارشد کمیته بین المللی المپیک برگزار شد.
ورزشگاه «مارکانا» شهر ریودوژانیرو در طول برگزاری این مراسم در حلقه امنیتی پلیس و ارتش برزیل قرار داشت و پلیس همه راه های ورودی به این ورزشگاه را در کنترل و تحرک هر جنبنده ای را زیر نظر داشت.
سی و یکمین دوره بازی های المپیک 2016 از 15 تا 31 مرداد با حضور 10 هزار و 444 ورزشکار از 206 کشور و بر پایی 304 رویداد در 28 رشته ورزشی در شهر یودوژانیرو برزیل برگزار خواهد شد.
کاروان ورزشی ایران با 64 ورزشکار در 14 رشته بوکس، پینگ پنگ، تیراندازی، تیر و کمان، قایقرانی، وزنه برداری، دوومیدانی، تکواندو، جودو، شمشیربازی، والیبال، کشتی آزاد و فرنگی، شنا و دوچرخه سواری در این دوره از بازیهای شرکت کرده است.

/انتهای متن/

درج نظر