جزییات دستبرد 7 میلیاردی خانم 32 ساله در قلهک +تصاویر

پلیس توانست پرونده سرقت 7 میلیاردی یک خانم 32 ساله را به سرانجام رساند.

0

به گزارش به دخت به نقل از خبرنگار حوزه حوادث گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، 28 اردبیهشت ماه امسال  فردی با مراجعه به كلانتري 124 قلهک به مأمورین اعلام داشت که گاوصندوقی حاوی بیش از 700 میلیون تومان طلا و جواهرات از منزل مادرش واقع در خیابان دولت سرقت شده است.

پرونده در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ:
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “سرقت منزل” و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 3 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته:
مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: “جهت پرستاری از مادرم که بیش از 80 سال سن دارد ، از طریق یک شرکت خدماتی اقدام به استخدام یک پرستار خانم کرده بودم تا اینکه در ساعت 24:00 ، 27 اردبیهشت ماه  از طریق تماس تلفنی پرستار مادرم مبنی بر اینکه آن شب نمی تواند نزد مادرم بماند ، به منزل مادرم رفتم ؛ پس از ورود به خانه مادرم ، در کمال تعجب متوجه شدم که مادرم به حالت بیهوش روی زمین افتاده و گاو صندوق داخل یکی از اتاق ها نیز نیست !! چندین بار با شماره تلفن همراه پرستار مادرم تماس گرفته اما تلفن همراهش خاموش بود ؛ بلافاصله با مرکز اورژانس تماس گرفته و مادرم را به بیمارستان منتقل کردم و پس از انجام اقدامات درمانی ، از سوی تیم پزشکی بیمارستان اعلام شد که مادرم بوسیله نوشیدنی مسموم ، دچار بیهوشی و مسمومیت شدیدی شده و با توجه به سن بالا نیاز به مراقبت پزشکی دارد “.

جزییات دستبرد 7 میلیاردی خانم 32 ساله در قلهک +تصاویر

بررسی تصاویر دوربین های مداربسته:
با توجه به اظهارات مالباخته مبنی بر تجهیز محل سکونت مادرش به دوربین های مداربسته ، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با بررسی تصاویر دوربین های مداربسته اطلاع پیدا کردند که پرستار خانه بنام “منصوره”  ابتدا با تهیه آبمیوه مسوم ( برابر نظریه تیم پزشکی بیمارستان ) اقدام به بیهوش کردن مادر شاکی کرده و در ادامه با حضور جوانی حدودا 30 ساله ( برابر تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته پیشس بینی شده در داخل خانه ) نسبت به خارج کردن گاو صندوق از داخل خانه و سرقت آن اقدام نموده است.

با توجه به تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سارقین از محل گاوصندوق و محتویات باارزش داخل آن اطلاع دقیق داشته اند که در تحقیقات از مادر مالباخته مشخص شد که وی چندین بار ، در حضور پرستار خانه نسبت به باز کردن گاو صندوق و برداشتن طلا و جواهرات و وجه نقد از داخل آن اقدام کرده است.

تحقیقات پلیسی:
با شناسایی “منصوره . ب” ( 32 ساله ) به عنوان یکی از سارقین گاوصندوق طلا و جواهرات ، کارآگاهان با مراجعه به دفتر شرکت خدماتی محل استخدام و معرفی وی – در منطقه تهرانپارس – اقدام به شناسایی محل سکونت “منصوره” در شهریار کرده و در تحقیقات اطلاع پیدا کردند که منصوره چند روز پیش از سرقت ، بهمراه همسرش از این محل متواری شده است ؛ در ادامه ، با شناسایی “وحید . الف” ( 28 ساله ) بعنوان همسر منصوره و انجام چهره نگاری ( بررسی تصاویر دوربین های مداربسته ) ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که منصوره با مشارکت همسرش نسبت به طراحی و اجرای سرقت بیش از 750 میلیون تومان طلا و جواهرات اقدام کرده است.

جزییات دستبرد 7 میلیاردی خانم 32 ساله در قلهک +تصاویر

در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی خودرو پراید متعلق به متهمین به شماره انتظامی ایران 38 – *** ج22 ، بلافاصله دستور توقیف خودرو و دستگیری سرنشیان آن در سیستم جامع پلیس ثبت شد که در کمتر از چند روز خودروی پراید متهمین بهمراه دو سرنشین توسط گشت آشکار پلیس آگاهی در منطقه یافت آباد شناسایی ، توقیف و دو سرنشینان در اختیار پایگاه سوم آگاهی قرار گرفتند که در ادامه تحقیقات مشخص شد که متهمین پرونده ( منصوره و همسرش ) پس از ارتکاب سرقت نسبت به فروش قولنامه ای خودرو پراید خود اقدام کرده اند.

دستگیری متهمین و کشف کلیه اموال:
در شرایطی که هیچگونه اطلاعات جدیدی در خصوص مخفیگاه متهمین وجود نداشت و اطلاعات بدست آمده در طول رسیدگی به پرونده نیز حکایت از آن داشت که منصوره و همسرش با طرح و نقشه قبلی اقدام به سرقت چند صد میلیون تومانی کردند ، اما با این وجود اقدامات پلیسی و تخصصی در خصوص شناسایی مخفیگاه و دستگیری آنها در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام آخرین مخفیگاه متهمین در شهرک مخابرات شهرستان شهریار شناسایی و هر دو نفر آنها در ساعت یک بامداد ، در مخفیگاهشان دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنها نیز بیش از 500 میلیون تومان از اموال مسروقه کشف شد.

با دستگیری متهمین و اعتراف حمید به طراحی سرقت ، کارآگاهان با شناسایی خریداران اموال مسروقه اقدام به دستگیری آنها در جنوب تهران کرده و در بازرسی از محل فعالیت آنها نیز مابقی طلا و جواهرات مسروقه کشف شد.

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح هر دو متهم به طراحی و انجام سرقت و در ادامه، کشف کلیه اموال مسروقه ( بنا بر اظهارات شاکی پرونده )، قرار قانونی از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و متهمین با قرار قانونی روانه زندان شدند “.

/انتهای متن/

درج نظر