دیدار شرکت کنندگان در اجلاس زنان و بیداری اسلامی با رهبر معظم انقلاب

شرکت کنندگان دراجلاس زنان و بیداری اسلامی روز گذشته در دیدار با رهبر انقلاب اسلامی ضمن ببان نقطه نظرات خود، به سخنان مهم ایشان در مورد بیداری اسلامی و نقش زنان گوش فرا دادند.

0

سرویس خبر به دخت/

در دیدار مهم شرکت کنندگان در اجلاس زنان و بیداری اسلامی تنی چند از زنان فرهیخته و مبارز جهان اسلام پیرامون محورهایی چون تاثیر پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بیداری اسلامی منطقه، نقش زنان در قیامهای اسلامی ، ضرورت وحدت کشورهای عربی و اسلامی بر مبنای اسلام اهمیت تبادل تجربیات و دیدگاه‌های زنان مسلمان، مقابله با توطئه غرب برای تحریف فرهنگ و هویت اسلامی و الگو گیری زنان انقلابی از حرکت امام حسین (ع) و استقامت حضرت زینب(س) بیاناتی ایراد کردند.

سخنرانان عبارت بودند از:

هنا محیی صابر الشلبی – آزاده فلسطینی؛

دکتر نجلی محمد کامل – عضو هیأت علمی دانشگاه از مصر؛

هاجر عبدالکافی– دکترای حقوق و زندانی سیاسی از تونس؛

حوریه محمد احمد – فعال سیاسی و مذهبی در یمن؛

انسجام عبدالزهره جواد – فعال فرهنگی و رسانه ای در عراق

وجدان میلاد – عضو هیأت علمی دانشگاه الزیتونیه از لیبی؛

مادر شهید علی شیخ، نوجوان 14 ساله بحرینی؛

بتول الموسوی – فرزند شهید سیدعباس موسوی از لبنان؛

در این دیدار همچنین خانم حجازی دبیر همایش بین‌المللی زنان و بیداری اسلامی با اشاره به حضور 1200 نفر از بانوان فرهیخته و فعال در عرصه‌های مختلف از 85 کشور جهان، در این همایش، گزارشی از مباحث مطرح شده در همایش بین‌المللی زنان و بیداری اسلامی و کمیسیون‌های تخصصی آن ارائه کرد.

آقای دکتر ولایتی دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی نیز در سخنانی با اشاره به برگزاری چهار همایش بین‌المللی درخصوص بیداری اسلامی، از سال گذشته تاکنون گفت: مجمع جهانی بیداری اسلامی تلاش دارد تا با برگزاری این همایش ها، گفتمان بیداری اسلامی را نهادینه و بارور کند.

سپس آیت الله خامنه ای  طی سخنانی با اشاره به توطئه‌ها و اقدامات بی‌وقفه اما شکست خورده دشمنان اسلام و ایران در 33 سال اخیراظهار کردند: غربی‌ها این روزها درباره تحریم ایران جنجال آفرینی می‌کنند، اما نمی‌فهمند که خودشان ملت ایران را به واسطه تحریم های 30 سال اخیر در مقابل هر تحریمی واکسینه کرده‌اند.

—ایشان، اجتماع زنان فرهیخته و مسلمان 85 کشور جهان را در اجلاس بین المللی زنان و بیداری اسلامی، فرصتی بسیار مهم برای شناخت بیشتر زنان دنیای اسلام از یکدیگر دانستند و افزودند: آشنایی و تعامل ایجاد شده در این اجلاس را مقدمه ای برای ایجاد حرکتی مؤثر و ماندگار در روند احیای هویت و شخصیت زنان مسلمان قرار دهید.

رهبر انقلاب با اشاره به تلاش 100 ساله، پیچیده و همه جانبه غرب برای دور کردن زنان مسلمان از هویت اسلامی تأکید کردند: تلاش بانوان نخبه جهان اسلام برای احیای این هویت، بزرگترین خدمت به امت اسلامی است چرا که احساس هویت، آگاهی و بصیرت زنان مسلمان، تأثیری شگرف و مضاعف بر جریان بیداری اسلامی و عزت و کرامت امت اسلام خواهد داشت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نگاه غرب به «زن» را نگاهی اهانت آمیز دانستند و خاطرنشان کردند: غربی‌ها، در عمق فرهنگ خود، زن را کالا و وسیله‌ای برای تمتع مرد می‌دانند و همه ابزارها و امکانات خود را برای تحقق این هدف بکار گرفته اند اما در حرکتی مزورانه بر این نگاه منحط، ناقص و گمراه کننده، نام آزادی گذاشته‌اند همچنانکه بر جنایاتی نظیر قتل و غارت ملت‌ها، چپاول ثروت‌های کشورها و لشکرکشی و تحمیل جنگ نیز نام‌های فریبنده‌ای مثل آزادی‌طلبی، حقوق بشر و دمکراسی می‌گذارند.

رهبر انقلاب اسلامی نگاه اسلام به زن را در نقطه مقابل نگاه غرب به این مقوله برشمردند و تأکید کردند: اسلام به زن نگاهی عزت بخش، کرامت آفرین و رشد دهنده دارد و برای زن هویت و شخصیتی مستقل قائل است.

حضرت آیت الله خامنه ای با استناد به تجربه موفق حضور زنان فرهیخته و مؤمن ایرانی در عرصه های مختلف علمی، سیاسی و مدیریتی افزودند: زن در محیط اسلامی، رشد علمی شخصیتی خلاقی، سیاسی می یابد و در اساسی ترین مسائل اجتماعی در صفوف مقدم قرار دارد اما همچنان «زن» باقی می‌ماند و به این مسئله افتخار می‌کند.

ایشان، متلاشی شدن خانواده‌ها در غرب و افزایش فرزندان بی هویت را از جمله نتایج نگاه فرهنگ غربی به زن دانستند و افزودند: غرب از همین نقطه، سخت ترین ضربات را خواهد خورد و در روند تدریجی بروز پیامدهای حوادث اجتماعی، دچار فروپاشی خواهد شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، زن و مرد را در نگاه اسلام دارای خصوصیات مشترک انسانی برشمردند و افزودند: زن و مرد هر کدام براساس خصوصیات جسمانی خود، در ادامه آفرینش، رشد و تعالی انسان و حرکت تاریخ نقش خاصی به عهده دارند که در این میان نقش زن یعنی تداوم بخشیدن به نسل انسان، از نقش مرد مهمتر است.

ایشان افزودند: ضوابط اسلام درباره خانواده و محدودیت‌های روابط جنسی را باید از این دید، مطالعه و درک کرد.

رهبر انقلاب اسلامی، روشن کردن و برجسته ساختن نقش زن از نگاه ا سلامی را مهمترین مسئولیت زنان نخبه و فرهیخته دنیای اسلام دانستند و با استناد به نقش اساسی زنان در تحولات 33 سال اخیر ایران افزودند: نقش زنان در تحولات اجتماعی، انقلاب‌ها و حرکت بیداری اسلامی نیز، نقشی تعیین کننده است چرا که هرجا زنان در یک حرکت اجتماعی حضوری آگاهانه می‌یابند، پیشرفت و پیروزی آن حرکت تضمین شده است و این واقعیت ادامه و تقویت حضور زنان در تحولات مصر، لیبی، بحرین، یمن و دیگر نقاط دنیای اسلام را کاملاً ضروری می‌سازد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بیداری اسلامی را حرکتی عجیب و بی‌نظیر برشمردند و تأکید کردند: این حرکت به شرط آسیب شناسی صحیح و مقابله با خطرات و آفت‌ها، می‌تواند مسیر کنونی تاریخ را عوض کند.

رهبر انقلاب اسلامی با تجلیل از انقلاب ملت های مسلمان در شمال افریقا و دیگر مناطق جریان بیداری اسلامی افزودند: مستکبران و در رأس آنها امریکا و صهیونیزم که در مقابل این حرکت عظیم، غافلگیر شده‌اند با همه وجود سعی می‌کنند این حرکت را مهار و بر آن موج سواری کنند.

ایشان کم کردن انگیزه‌های ملت‌ها برای تداوم حضور در صحنه، و سرگرم کردن قشرهای مختلف مردم کشورهای منطقه به مسائل فریبنده یا اختلاف انگیز را از جمله روش‌های دنیای استکبار برای مهار بیداری اسلامی برشمردند و تأکید کردند: اگر ملت‌های مسلمان در مقابل این توطئه مقاومت کنند و همچنان در صحنه حضور داشته باشند پیروزی آنها بر دنیای استکبار قطعی است چرا که قدرت شمشیر همه مستکبران در مقابل حضور و ایمان ملت‌ها، کُند و ناکارآمد است.

رهبر انقلاب اسلامی، با اشاره به توطئه ها و اقدامات بی وقفه اما شکست خورده دشمنان اسلام و ایران در 33 سال اخیر افزودند: غربی‌ها این روزها درباره تحریم ایران جنجال آفرینی می‌کنند اما نمی‌فهمند که خودشان ملت ایران را به واسطه تحریم های 30 سال اخیر در مقابل هر تحریمی واکسینه کرده‌اند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، افزودند: ملت ایران در سه دهه اخیر با جان،‌مال و عزیزان خود در مقابل همه توطئه ها و تحریم ها ایستاده و پیشرفت کرده است به گونه ای که ما امروز نسبت به 30 سال قبل، 100 برابر قوی تر هستیم.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به پیشرفت‌های کشور در زمینه‌های مختلف، خطاب به زنان فرهیخته و نخبه دنیای اسلام افزودند: امروز زن مسلمان ایرانی، سرافراز و عزتمند در همه عرصه های پیشرفت حضور دارد و زنان تحصیلکرده و نخبه این کشور، جزو مؤمن ترین و انقلابی ترین زنان ایرانی هستند و غرب با هزاران وسیله تبلیغاتی و بمباران خبری تلاش می کند این واقعیت را دیگرگون جلوه دهد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، با یادآوری تلاش‌های ناکام غرب برای منصرف کردن جمهوری اسلامی از حمایت از ملت فلسطین تأکید کردند: ما فارغ از مباحث انحرافی نظیر شیعه و سنی در کنار همه برادران مسلمان خود ایستاده‌ایم.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: ملت ایران و جمهوری اسلامی به لطف الهی در کنار ملت فلسطین، همه ملت‌های بیدار شده و انقلاب کرده، و همه کسانی که با امریکا و صهیونیزم مواجهه می‌کنند ایستاده‌اند و از آنها دفاع می‌کنند و در این مورد ملاحظه هیچ کس و هیچ قدرتی را نخواهند کرد.

منبع:فارس/انتهای متن/

درج نظر