انتقال 220 کودک در معرض فروش به مراکز بهزیستی پایتخت

مدیرکل بهزیستی استان گفت: سال گذشته از 550 مورد پذیرش کودک در مراکز نگهداری سازمان بهزیستی، 220 نفر را کودکانی تشکیل می دادند که در معرض فروش بودند.

0

به گزارش به دخت به نقل از میزان، احمد دلبری گفت: سال گذشته 550 کودک برای نگهداری به سازمان بهزیستی کشور واگذار شدند که از این تعداد حدود 40 درصد کودکانی بودند که از طریق اورژانس اجتماعی به مراکز آورده شدند.
وی افزود: این کودکان در معرض فروش قرار گرفته و افرادی که متوجه این موضوع شده اند، این اتفاق را به اورژانس اجتماعی گزارش کرده اند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به ورود جدی اورژانس اجتماعی به موضوع فروش نوزاد خاطرنشان کرد: لازم است افرادی که با موردی از فروش کودکان چندین ساله و یا نوزاد مواجه می شوند، سریعا با شماره تلفن 123 این موضوع را اطلاع دهند.

دلبری در خصوص تسهیلات سازمان بهزیستی کشور به زنانی که توان نگهداری از فرزندان خود را ندارند اظهارکرد: اگر زنی علاقه مند به نگهداری از فرزند خود باشد اما به دلیل مشکلات مالی توان این کار را نداشته باشد، سازمان بهزیستی کشور می تواند از آن زن به همراه فرزندش حمایت کند.

وی تاکید کرد: این کمک ها شامل پرداخت مستمری و کمک های موردی می شود.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در پاسخ به این پرسش که آیا زنان سرپرست خانوار معتاد نیز می توانند مشمول دریافت کمک های سازمان بهزیستی کشور شوند یا خیر، اذعان کرد: زنان سرپرست خانوار معتاد نیز مشمول دریافت 50 تا 100 هزار تومان مستمری پرداختی سازمان بهزیستی کشور می شوند.

دلبری با اشاره به اندک بودن میزان مستمری پرداختی به خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی بیان کرد: خودمان نیز قبول داریم که این میزان مستمری به هیچ وجه برای یک خانواده در طول یک ماه کافی نیست اما به دلیل کمبود اعتبارات قادر به افزایش این میزان نیستیم.

/انتهای متن/

درج نظر