90 درصد زنان متکدی تهران از شهرستان‌ها آمده‌اند

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: بالغ بر 6 هزار نفر از معتادان متجاهر زن و مرد در سطح استان تهران جمع آوری شدند.

0

به گزارش به دخت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سیاوش شهریور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهرانا اشاره به اینکه تاکنون 6 هزار معتاد از سطح استان جمع آوری شده اند، اظهار داشت : طرح جمع آوری معتادان در سطح شهر و استان تهران در کمپ های مربوط به ماده 16 و 15 به صورت مستمر ادامه دارد.

وی افزود: طبق آمارها و نظرات شهرداری تهران 16هزار معتاد متجاهر در سطح شهر وجود دارد، اما استانداری بر جمعیت 9هزار نفری این افراد تاکید دارد که باید با همکاری و هماهنگی پلیس ،شهرداری و استانداری این افراد جمع آوری شوند .

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران تصریح کرد: بر اساس قانون، سم زدایی معتادان در 2 دوره سه ماهه انجام و پس از آن برای اشتغال توانمند سازی می شوند و باتوجه به اینکه جمعیت استان تهران بالغ بر 16 میلیون نفر است بسیاری از افراد از استان های دیگر به پایتخت آمده و در همین راستا حجم معتادان متجاهر افزایش پیدا می کند .

شهریور در خصوص زنان متکدی استان یادآور شد: تعداد 600 نفر از زنان متکدی در سطح استان جمع آوری و در مجتمع بهاران در حال توانمند سازی هستند که طبق نامه رسمی استاندار باید این افراد هرچه زود تر جمع آوری شوند؛ همچنین باید گفت 90 درصد زنان متکدی استان تهران خانواده دارند اما به دلیل در آمد زایی از شهرستان ها به تهران مهاجرت می کنند.

/انتهای متن/

درج نظر