برخورد یگان‌ ویژه با بدحجابی در سواحل خزر

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا تمهیدات این پلیس در راستای اجرای طرح «سالم سازی سواحل دریا» را تشریح کرد و از بکارگیری جت اسکی و موتورهای چهارچرخ در این طرح خبر داد. وی افزود: مقابله جدی یگان ویژه با مصادیق بدحجابی و سایر ناهنجاری‌های اجتماعی که موجب نا امنی فضای اجتماعی سواحل می‌شود نیز از جمله اقدامات پیشگیرانه‌ است.

0

به گزارش به دخت به نقل از تسنیم، سردار حسن کرمی فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در خصوص تمهیدات این پلیس در طرح سالم سازی دریا اظهار داشت: تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها در فصل تابستان فرصتی را برای مردم ایجاد می‌نماید تا با سفر به مناطق دیدنی و خوش آب و هوا از موهبات الهی بهره مند گردند که در این میان سواحل زیبای دریای خزر گردشگران فراوانی را به خود جذب می‌کند.

وی افزود: با توجه به مطالبات عمومی و در راستای تدابیر فرماندهی نیروی انتظامی، طبق سنوات گذشته، امسال نیز مأموریت سالم سازی سواحل و تفرجگاه‌های دریای خزر در حوزه استان‌های گیلان، مازندران و گلستان در فصل تابستان به یگان‌های ویژه ناجا محول گردیده است.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا بیان کرد: یگان ویژه با بهره گیری از امکانات مناسب همچون موتورهای چهارچرخ، جت اسکی و توان موجود با رویکرد جدید نسبت به انجام این مأموریت اقدام می‌کند.

کرمی تصریح کرد: در راستای فرهنگ سازی میان مسافران تابستانی به استان‌های شمالی کشور، به‌ویژه شهرهای ساحلی، یگان ویژه با رویکرد اطلاع رسانی و انجام تبلیغات، نسبت به آگاه سازی هموطنانی که جهت گذراندن اوقات فراغت خود به این شهرها سفر می‌کنند نیز تمهیدات ویژه‌ای را در نظر گرفته است.

این مقام انتظامی اشاره کرد: استقرار نیرو در طول نوار ساحلی دریای خزر، بخصوص نقاط حادثه خیز و ممنوعه که فاقد ناجیان غریق، اورژانس و هلال احمر می‌باشد از جمله اقداماتی است که یگان ویژه جهت پیشگیری از حوادث تلخ و ناگوار انجام داده است.

وی مطرح کرد: عدم اطلاع رسانی مناسب و ناآگاهی هموطنان عزیز در خصوص خطرات احتمالی شنا در نقاط ممنوعه سواحل باعث می‌شد در سال‌های گذشته در فصل تابستان با تعداد کثیری از غرق شدگان در دریا مواجه شویم.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا اضافه کرد: با همت، تلاش و پشتکار همکاران من در مجموعه یگان‌های ویژه و همکاری بی نظیر هموطنان و مسافران عزیز سفرهای تابستانی، شاهد وضعیت مطلوب‌تری نسبت به سنوات گذشته هستیم.

این مقام ارشد انتظامی پیرامون مأموریت ارتقاء امنیت اجتماعی سواحل دریا نیز افزود: مقابله جدی یگان ویژه با مصادیق بدحجابی و سایر ناهنجاری‌های اجتماعی که موجب نا امنی فضای اجتماعی سواحل می‌شود نیز از جمله اقدامات پیشگیرانه‌ای بوده است که یگان ویژه نیروی انتظامی قاطعانه و در اوج رعایت اخلاق نسبت به آن اقدام تا موجبات رضایت و آرامش شهروندان را فراهم آورد.

کرمی در پایان با تقدیر از هموطنان گرامی و مسافران سفرهای تابستانی به جهت همکاری و همیاری صمیمانه با مجموعه پلیس بخصوص یگان ویژه، از آنان خواست تا با رعایت نکات و هشدارهای پلیسی در ایام مسافرت خود بخصوص استفاده از دریا، سفر خوب و خوشی را به خاطر بسپارند.

/انتهای متن/

درج نظر