قطاربهترین وسیله سفر برای مادران باردار

قطار بهترین وسیله سفر برای خانمهای باردار است چرا که مطمئن تر است و باعث خستگی زیاد هم نمی شود.

1

سرویس خبر به دخت/

  صدیقه علیشاهی کارشناس مامایی گفت: به طور کلی سه نوع خطر مادر باردار را در سفر تهدید می کند که شامل مشکلات حمل و نقل، بیماری های عفونی مقصد و عدم رعایت بهداشت فردی است.

وی به مسائل مورد توجه مادران باردار در مسافرت اشاره کرد و افزود: یکی از این موارد توجه به واکسیناسیون است. ضمن اینکه هر نوع واکسنی برای مادر باردار توصیه نمی شود.

علیشاهی تصریح کرد: واکسن هایی مانند آبله مرغان، سرخک، سرخچه، اوریون وBCG که ویروس ضعیف شده را به بدن می فرستد و خطر ابتلای خفیف به آن بیماری وجود دارد برای خانم های باردار خطرناک است و همچنین واکسن های هپاتیت نوع A و B ، آنفلوانزا و کزاز خطری برای مادر باردار ندارد وشاید حتی به مادرانی که در معرض این بیماری ها هستند هم توصیه شود.

وی ادامه داد: مادر باردار باید بداند که بیماریهای عفونی برای جنین خطرناک است و باید از سفر به مناطقی که احتمال ابتلا به برخی بیماری ها مانند مالاریا وجود دارد پرهیز کند و همچنین در برابر پشه ها از خود محافظت کنند. ضمن اینکه باید توجه کرد برخی حشره کشها خطرناک هستند.

این کارشناس مامایی گفت: مادر باردار باید شرایط مقصد را بشناسد و به بهداشت مواد غذایی و آب آشامیدنی بسیار دقت کند و هیچ داروی جدیدی را به صورت خودسرانه مصرف نکند.

منبع:مهر/انتهای متن/

نمایش نظرات (1)