نشست «جوانان، صلح و امنیت» همزمان با هفته جوان برگزار می‌شود

مدیرکل طرح‌های ملی جوانان وزارت ورزش و جوانان از برگزاری نشست «جوانان، صلح و امنیت» همزمان با هفته جوان در دانشگاه تهران خبر داد.

0

به گزارش به دخت به نقل از فارس، محسن طلایی ماهانی گفت: همزمان با اعیاد شعبانیه و از روز 27 اردیبهشت ماه جاری تا 2 خرداد همزمان با ولادت حضرت علی اکبر(ع) با عنوان هفته جوان نامگذاری شده است که در این هفته همواره تلاش می شود ضمن ایجاد زمینه‌های لازم برای نشاط و مشارکت هر چه بیشتر جوانان به دغدغه ها و مشکلات آنها نیز توجه ویژه شود.

طلایی ماهانی افزود: تمام روزهای هفته جوان با یک عنوان خاص نامگذاری شده است و در هر روز تلاش کردیم به بخشی از مسائل و نیازهای جوانان توجه ویژه کنیم.

وی ادامه داد: روز اول هفته جوان با نام «جوان، نشاط و ورزش» نامگذاری شده است و در این روز برنامه‌های مشترکی با بخش سلامت وزارت بهداشت و درمان برنامه‌ریزی شده است و همچنین در زمینه ورزش نیز با همکاری بخش‌های مختلف وزارت سعی شده است مسابقات، جشنواره ها و برنامه‌های مختلف ورزشی در سراسر کشور برگزار شود.

مدیرکل طرح‌های ملی جوانان روز دوم هفته جوان را با عنوان «جوان، نشاط و خانواده» معرفی کرد و گفت: در این روز به مبحث تقویت خانواده و ترویج ازدواج در بین جوانان پرداخته می‌شود و ترتیبی داده شده است تا در این روز میزگردهای روانشناسی و مشاوره نیز برگزار شود.

روز سوم هفته جوان به گفته طلایی ماهانی به مناسب روز میلاد حضرت علی اکبر(ع) با عنوان «جوان ، نشاط و نوآوری» نامگذاری شده است و تلاش شده در این روز جشن‌های مختلف همراه با تجلیل از جوانان و سازمان‌های مردم نهاد نخبه و فعال انجام شود.

مدیرکل طرح‌های ملی جوانان گفت: روز چهارم هفته جوان به عنوان «جوان،نشاط و محیط زیست» نامگذاری شده است و در این روز برنامه‌ریزی شده است تا فعالیت‌های از قبیل پاک سازی محیط زیست، دیدار جوانان با مسئولین سازمان محیط زیست، برگزاری میزگردهای با محوریت موضوعی محیط زیست، برگزاری پاتوق جوانان و برگزاری اردوهای گردشگری و طبیعت گردی در سراسر کشور برگزار شود.

طلایی ماهانی عنوان روز پنجم هفته جوان را «جوان، نشاط و اقتصاد مقاومتی» معرفی کرد و گفت: از آنجایی که روز پنجم هفته جوان مقارن با روز جمعه شده است مکاتباتی از طریق وزیر محترم با دفاتر ائمه جمعه صورت گرفته است تا محوریت صحبت‌های ائمه جمعه با موضوع اقتصاد ملی و نقش جوانان در اقتصاد مقاومتی باشد و همچنین پیشنهاد شده است پیش از خطبه نماز جمعه، از مسئولین حوزه جوانان برای صحبت در زمینه مسائل جوانان استفاده شود.

وی گفت: روز ششم هفته جوانان با عنوان «جوان، نشاط و مشارکت اجتماعی» نامگذاری شده است و در این روز برنامه‌هایی برای ترویج فعالیت اجتماعی جوانان، ایجاد کمپین‌های سازمان های مردم نهاد جوانان و نشست تخصصی بین سازمان های مردم نهاد جوانان و متخصصین حوزه‌های اجتماعی در نظر گرفته شده است.

طلایی ماهانی ادامه داد: روز آخر هفته جوان که همزمان با میلاد با سعادت حضرت قائم (عج) است با عنوان «جوان، نشاط و انتظار» نامگذاری شده است و برنامه‌های این روز شامل دیدار با خانواده های معظم شهدا، علما و نمایندگان فقیه است، همچنین برای این روز برنامه‌های از قبیل غبار روبی مزار شهدا و شبی با قران نیز برنامه‌ریزی شده است.

مدیرکل طرح‌های ملی جوانان در خصوص نحوه برگزاری برنامه‌های هفته جوان گفت: برنامه‌ریزی‌های دقیق ‌مانند محل برگزاری برنامه و سبک و سیاق برنامه‌ها را بر عهده استان‌ها گذاشته‌ایم تا متناسب با فرهنگ استان خود و ظرفیت های موجود برنامه ریزی کنند.

طلایی ماهانی همچنین از تخفیف امکان تفریحی و ورزشی در هفته جوان برای استفاده جوانان خبر داد و گفت: مذاکراتی انجام شده است تا هر استان مطابق ظرفیت خود تخفیفات ویژه برای بازدید جوانان از امکان ورزشی و تفریحی قایل شود.

به گزارش فارس، برگزاری نشست «جوانان، صلح و امنیت» در دانشگاه تهران با حضور نمایندگان سازمان ملل، سفرا و مسئولان کشوری، دیدار جوانان با وزیر ورزش و جوانان و رونمایی دو پورتال کارآفرینی و طرح آتیه جوانان همزمان با شصت و یکمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان از دیگر برنامه های مرتبط با هفته جوان است که جزئیات آن متعاقبا اعلام می‌شود.

/انتهای متن/

درج نظر