مناسک مذهبی زنانه در آیینه تاریخ، پرفروش ترین کتاب نشر خیمه

مناسک مذهبی زنانه در آیینه تاریخ پرفروش ترین کتاب سال 94 نشر خیمه است.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، مسئول نشر خیمه وحید نوروزی درباره این کتاب به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: این کتاب نوشته مژگان دستوری نگاهی جامعه شناختی به فرآیند تکریم هیات های مذهبی زنان دارد که در شمارگان 300 نسخه با قیمت 16 هزار تومان عرضه می شود.
در پشت جلد این کتاب آمده است تحقیقات نشان می دهد در 75 درصد از هیات های مذهبی زنان حداقل بعنوان حضار شرکت می کنند.
همچنین استقبال زنان از جلسات مذهبی بیش از مردان است به طوری که 75 درصد آن ها مشارکت مذهبی بالا دارند و 44 درصد نیز در سطح متوسط هستند.
تحقیق ملی بررسی رفتارهای فرهنگی ایرانیان در سال 82 نشان می دهد که 51.8 درصد پاسخگویان در پاسخ به این پرسش که آیا در منزل شما مراسم مذهبی مانند دعا، روضه یا مولودی برگزار می شود، پاسخ مثبت داده اند.
همچنین این تحقیق نشان می دهد که زنان در مقایسه با مردان در مجالس جشن و سرور مذهبی، روضه و عزارداری، سخنرانی، دعا و تفسیر قرآن بیشتر شرکت می کنند.
نوروزی اضافه کرد: کتاب ‘آیین و اسطوره در ایران شیعی’ با موضوع مناسک عزاداری محرم و گفتمان کربلا نوشته جبار رحمانی نیز از دیگر کتاب های پرفروش نشر خیمه در سال 94 است.
به گفته وی نشر خیمه ناشر تخصصی با موضوع امام حسین (ع) ، عاشورا، ادبیات، هنر و آیین های عاشورایی با 41 عنوان کتاب امسال در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور دارد.
نوروزی همچنین از رونمایی کتاب فرهنگ سوگ شیعی نوشته محسن حسام مظاهری خبر داد که قرار است به زودی با حضور حجت الاسلام محمدرضا زائری در این غرفه رونمایی شود.
به گزارش خبر نگار فرهنگی ایرنا ،تمام آثار نشر خیمه در نمایشگاه کتاب با 20 درصد تخفیف عرضه می شود.
نشر خیمه در سالن 2 ناشران عمومی راهروی یک، غرفه 7 واقع شده است.

/انتهای متن/

درج نظر