پخش مصاحبه دختر ۱۲ ساله شهید مدافع حرم از شبکه مستند

مستند «اسوه» توسط محدثه باقری دختر نوجوان شهید عبدالله باقری ساخته شده و برای اولین بار از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود.

0

به گزارش به دخت به نقل از میزان، پخش مصاحبه دختر ۱۲ ساله شهید مدافع حرم از شبکه مستندبه گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، محدثه باقری در این باره که آغاز فعالیت های هنری او چگونه بوده، اظهار کرد: متولیان جشنواره خمسه یک روز به خانه ما آمدند. آنها نامه پدرم به من که در آن برایم آرزو کرده بود روزی کارگردان شوم، خوانده بودند و از آنجایی که به علاقه من پی بردند از من خواستند نمایش «نامه های ناتمام» را در اختتامیه جشنواره خمسه اجرا کنم.

وی افزود: در این مراسم خانم نرگس آبیار و آقای داریوش ارجمند حضور داشتند و من این نمایش را به کارگردانی امیرحسین شفیعی اجرا کردم. اجرای این نمایش را یک بار دیگر در تالار ایوان شمس در اختتامیه کنگره دو هزار شهید هنرمند هم داشتم و بعد از مدتی تصمیم گرفتم در گفتگو با دختر یکی از شهدای مدافع حرم فعالیت هنری ام را ادامه دهم.

باقری ادامه داد: من همیشه آرزو داشتم با دختران شهدا مصاحبه کنم. اولین نفری که با او مصاحبه کردم نیز دختر شهید محمدرضا جبلی است که محل زندگی اش در منطقه زندگی ما است و گفتگو با او مستند «اسوه» را تشکیل می دهد.

فرزند شهید باقری یادآور شد: وقتی برای مصاحبه رفتیم از تهیه کننده و تصویربردار کار که آقای علی سرو است، پرسیدم باید چه سوالاتی مطرح کنم. اما او به من گفت هر سوالی که دلت می خواهد بپرس. برای همین هر سوالی که به ذهنم می رسید و خودم آن را تجربه کرده بودم از او پرسیدم. از آنجایی که دختر شهید جبلی در مدرسه اسوه درس می خوانده نیز اسم این مستند را «اسوه» گذاشتم.

وی در پایان گفت: من متولد سال 83 و دانش آموز کلاس ششم هستم. دوست دارم با همه دختران شهدا مصاحبه کنم و یک مجموعه کامل داشته باشم.

«اسوه» به کارگردانی محدثه باقری یکشنبه 19 اردیبهشت ساعت 18:10 از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و بازپخش آن دوشنبه 20 اردیبهشت ساعت 8:45 خواهد بود.

/انتهای متن/

درج نظر