نمایندگان زن منتخب مجلس برای ارتقای جایگاه و کرامت زنان تلاش کنند

یک کارشناس امور زنان با اشاره به افزایش تعداد نمایندگان زن در دوره بعدی مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوار هستیم این نمایندگان اقدامات مؤثری را برای رفع نیازها و ارتقای جایگاه و کرامت زنان کشورمان انجام دهند.

0

به گزارش به دخت به نقل از فارس، پروین سلیحی  با اشاره به افزایش تعداد نمایندگان زن در دوره جدید مجلس شورای اسلامی، گفت: اینکه تعداد زنان نماینده نسبت به دوره‌های گذشته بیشتر شده است اتفاق خوبی است اما امیدوار هستیم بیشتر از حضور کمی زنان در مجلس بر حضور کیفی آنها و نحوه فعالیت‌ و مشارکت آنها تمرکز شود.

خبرگزاری فارس: نمایندگان زن منتخب مجلس برای ارتقای جایگاه و کرامت زنان تلاش کنند

وی افزود: اگر تمام کرسی‌ها نیز به زنان اختصاص داده شود اما آن گونه که باید ریشه مسائل را شناسایی نکنند افزایش کمی مؤثر نخواهد بود. همچنین امیدوار هستیم این نمایندگان اقدامات مؤثری را برای رفع نیازها و ارتقای جایگاه زنان انجام دهند و کرامتی که زن در منظر اسلام دارد را همواره مدنظر قرار دهند.

سلیحی با بیان اینکه کمیت‌ها تضمین‌کننده کیفیت نیستند، گفت: اعتقاد ما بر این است که حتماً در این دوره اتفاقات خوبی می‌افتد و با توجه به اینکه برخی از نمایندگان سابقه کار مجلس و یا حتی سابقه کار اجرایی نیز ندارند حتماً مدت زمان بیشتری لازم است تا به موضوعات اشراف پیدا کنند ولی امیدواریم باز هم اتفاقات خوبی رقم بخورد و شاهد تغییرات خوبی در حوزه زنان باشیم.

/انتهای متن/

درج نظر