سرنوشت دختران اوباما؛ پس از ریاست جمهوری

به گفته کاخ سفید مالیا اوباما قرار است دوره جدید تحصیل خود را پس از پایان دوران ریاست جمهوری پدرش آغاز کند.

0

دختر بزرگ اوباما به دانشگاه هاروارد می رود.

به گزارش به دخت به نقل از  عصرخبر به منقل از نیویورک تایمز، مالیا اوباما، دختر بزرگ باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا قرار است از تابستان سال 2017 به دانشگاه هاروارد انگلیس برود.

کاخ سفید با انتشار بیانیه ای در این باره اعلام کرد که دختر رئیس جمهوری آمریکا از سوی دانشگاه هاروارد انگلیس پذیرش دریافت کرده است اما با یک سال تاخیر درس خود را آغاز کرده است.

به گفته کاخ سفید مالیا اوباما قرار است دوره جدید تحصیل خود را پس از پایان دوران ریاست جمهوری پدرش آغاز کند.

این در حالی است که به نوشته نیویورک تایمز، ماه ها بود کاخ سفید درباره ادامه تحصیل مالیا اوباما و جستجوی وی برای پذیرش در دانشگاه سکوت کرده و خبری منتشر نکرده بود.

باراک اوباما و میشل اوباما، پدر و مادر مالیا هردو در مدارس کمبریج تحصیل کرده بودند.

در بیانیه کاخ سفید آمده است: آقای رئیس جمهور و خانم اوباما امروز اعلام می کنند که مالیا دخترشان در پاییز سال 2017 در دانشگاه هاروارد به تحصیل خود ادامه خواهدداد. مالیا یک سال با تاخیر تحصیل خود را آغاز را آغاز خواهد کرد.

مالیا 17 ساله از گزینه ادامه تحصیل با یک سال تاخیر استفاده کرده است، گزینه ای که دانشگاه در اختیار دانش آموزان سال آخر دبیرستان قرار می دهد که به دنبال کسب تجربه خارج از محیط آمادمیک دانشگاه هستند.

مالیا با پیوستن به دانشگاه هاورارد به لیست بلندبالای فرزندان روسای جمهور آمریکا خواهد پیوست که در این دانشگاه تحصیل کرده اند. جان کوئینسی آدامز رئیس جمهور پیشین آمریکا و پسرش جان آدامز، رابرت پسر آبراهام لینکلن، پسر فرانکلین روزولت، و توئودور روزولت، کارولینا کندی دختر جان اف کندی از جمله روسای جمهور و فرزندان رئوسای جمهوری آمریکا بودند که در دانشگاه هاروراد تحصیل کرده اند.
/انتهای متن/

درج نظر