بانوی ایرانی در جمع چهره‌های محبوب‌ پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو

نعمتی در مسابقات تیراندازی با کمان معلولان قهرمانی آسیا در سال 2015 به مدال طلا رسید و موفق شد جواز حضور در بازی‌های پارالمپیک را کسب کند. او در پارالمپیک 2012 لندن یک رکورد به ثبت رساند و در ریکرو انفرادی W1/W2 صاحب مدال طلا شد.

0

به گزارش به دخت به نقل از تابناک،بانوی تیراندازی با کمان کشورمان یکی از ورزشکارانی است که انتظار درخشش او در پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو می‌رود.
سردبیر سایت رسمی کمیته بین‌المللی پارالمپیک تصمیم گرفته که در هر هفته یکی از 22 رشته‌ حاضر در پارالمپیک 2016 ریو و چهره‌های سرشناس و مدعی آن رشته را معرفی کند تا مردم درک بیشتری نسبت به ورزش معلولان داشته باشند.
او مطلب این هفته خود را به تیراندازی با کمان اختصاص داده در آن از زهرا نعمتی نیز نام برده است.
سردبیر سایت paralympic.org با اشاره به اینکه نعمتی یکی از محبوب‌ترین پارالمپین‌های جهان است، عنوان کرد:«نعمتی در مسابقات تیراندازی با کمان معلولان قهرمانی آسیا در سال 2015 به مدال طلا رسید و موفق شد جواز حضور در بازی‌های پارالمپیک را کسب کند. او در پارالمپیک 2012 لندن یک رکورد به ثبت رساند و در ریکرو انفرادی W1/W2 صاحب مدال طلا شد. نعمتی همچنین کسب مدال برنز در ریکرو تیمی زنان را در کارنامه دارد. موفقیت نعمتی با پوشش رسانه‌ای قابل توجهی در ایران مواجه شد زنان معلول دیگر در ورزش به‌ویژه رشته تیراندزای با کمان از او الهام گرفتند.»

/انتهای متن/

درج نظر