هیچ جوانی در این روستا ازدواج نمی‌کند

جوانان روستای «اوزوملو» در ایالت مرسین واقع در جنوب ترکیه در اعتراض به اینکه ۹ سال است قادر به ازدواج نیستند، اعتراض کردند.

0

به گزارش به دخت به نقل از شفقنا ،دلیل مخالفت دختران این روستا از ازدواج با جوانان به این موضوع برمی‌گردد که آنها موافق با ادامه زندگی در این روستا نیستند؛ امری که جوانان روستا را واداشته است تا با در دست داشتن پلاکاردهایی، موافقت آنها با زندگی در روستا را از آنها بخواهند.

شعارهایی که جوانان روستا در این تجمع اعتراضی سردادند، عمق مشکل آنها را نشان می‌دهد؛ این در حالی است که یکی از پلاکاردها حاوی وعده رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور این کشور مبنی بر این است که هریک از آنها در صورت ازدواج می‌توانند صاحب پنج فرزند شوند. این وعده در واکنش به درخواست زوج‌های ترکیه از اردوغان مبنی بر صدور مجوز به دنیا آوردن دست‌کم سه فرزند داده شده بود.

مصطفی باشبیلان از جوانان این روستا در این‌باره می‌گوید: در این روستا که جمعیت آن ۲۳۳ نفر است، ۲۵ جوان مجرد ۲۵ تا ۴۵ ساله وجود دارد زیرا اکثر دختران روستا مهاجرت به شهر را ترجیح می‌دهند در حالی که بسیاری از جوانان به کشاورزی مشغول هستند و از نیاکان خود زمین کشاورزی به ارث برده‌اند.

وی می‌افزاید: روستا هیچ مشکل مالی ندارد اما عدم ازدواج جوانان به مشکل بزرگی تبدیل شده است. آخرین ازدواجی که مردم روستا شاهد آن بوده‌اند، به ۹ سال پیش برمی‌گردد. در آن زمان تعداد جمعیت روستا ۴۰۰ نفر بود.

/انتهای متن/

درج نظر