کلاهبرداری از زنان به بهانه «وام» + عکس

کلاهبرداری که با وعده ارائه وام‌های کم بهره، از چند زن کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

0

به گزارش به دخت به نقل از تسنیم، روز دوازدهم اردیبهشت ماه، خانمی با مراجعه به کلانتری 107 فلسطین به مأموران اعلام کرد که جوانی به بهانه تهیه وام بانکی اقدام به کلاهبرداری از وی کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 12 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکیه پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش با شخصی به نام علیرضا راد به صورت کاملاً اتفاقی آشنا شدم؛ پس از مدتی ایشان مدعی شد که به واسطه یکی از بستگانش که در یکی از شعبات بانکی شرق تهران دارای سمت مدیریتی است می‌تواند برای من وام کم بهره تهیه کند اما پیش از آن لازم است تا مبلغی را به عنوان سپرده در داخل شعبه مورد نظر افتتاح حساب کنم؛ با وعده دریافت وام کم بهره، در مورخه دهم اردیبهشت ابتدا به همراه وی به شعبه بانک فلکه دوم صادقیه رفته و مبلغ سه میلیون و 500 هزار تومان از حساب خود دریافت و در ادامه هر دو نفر به سمت شرق تهران حرکت کردیم؛ در بین راه بود که علیرضا راد کیف حاوی پول را از من گرفت که پس از چند دقیقه، ناگهان ناپدید شد و پس از آن نیز دیگر پاسخگوی تماس‌های تلفنی من نشد.

با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری، با بررسی پرونده‌های مشابه، تعداد دیگری از خانم‌هایی که دقیقاً به همین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند، شناسایی و به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند.

یکی از شکات جدید پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: روز بیستم فروردین در زمان مراجعه به بانک جهت پیگیری نحوه دریافت وام، مرد جوانی به من مراجعه کرد و مدعی شد که می‌تواند به واسطه یکی از بستگانش، وام کم بهره بانکی برای من تهیه کند؛ با وعده  گرفتن وام در کمترین زمان، مبلغ چهار میلیون تومان را از حساب خود در شعبه آذرنوش دریافت و به همراه این جوان از بانک خارج شدم. در شعبه رسالت، این جوان به بهانه انجام امور بانکی از من خواست تا مبلغ پول را به ایشان تحویل دهم اما در همان زمان و با شلوغ شدن داخل شعبه، برای چند لحظه این شخص از مقابل دید من خارج شد؛ پس از آن دیگر نتوانستم تا وی را در داخل بانک پیدا کنم.

با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری، کارآگاهان با بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه‌دار موفق به شناسایی یکی از مجرمین در زمینه کلاهبرداری به نام علیرضا . ر (متولد 1358) شدند که در سال 1391 نیز دقیقاً به اتهام کلاهبرداری به همین شیوه و شگرد دستگیر و روانه زندان شده بود اما پس از گذشت چند ماه از دوران محکومیت، با گرفتن رضایت شکات از زندان آزاد شده بود.

در ادامه تحقیقات، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو سواری MVM مدل X60 متعلق به متهم شدند که بلافاصله دستور توقیف خودرو به همراه دستگیری سرنشین آن در سیستم جامع پلیس ثبت شد.

چهارم آبان ماه، مأمورین گشت انتظامی شهرستان گرمسار، به یک دستگاه خودرو سواری مشکوک شدند که با بررسی ارکان هویتی خودرو اطلاع پیدا کردند خودرو مورد نظر تحت تعقیب پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد؛ بلافاصله خودرو متوقف و راننده آن دستگیر شد.

متهم پس از دستگیری و انتقال به پایگاه سوم پلیس آگاهی، صراحتاً به کلاهبرداری‌های مشابه اعتراف و عنوان داشت که به همین شیوه و شگرد و بدون داشتن نیاز مالی اقدام به ارتکاب جرایم خود کرده است.

سرهنگ کارآگاه صفدر جان پرور، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق گذشته متهم در ارتکاب جرایم مرتبط با کلاهبرداری، شناسایی تعدادی از شکات پرونده و اعتراف صریح متهم به انجام کلاهبرداری‌های مشابه، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایت خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان سهروردی شمالی – خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.

/انتهای متن/

درج نظر