پیشنهاد اشتغالزایی برای زنان سرپرست خانوار به جای اعطای وام

0

عضو فراکسیون زنان مجلس از پیشنهاد ایجاد اشتغال برای زنان بدسرپرست و بی سرپرست به جای اعطای وام خبر داد و گفت: در جلسه با رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خواسته شد در برنامه ششم توسعه حمایت از زنان سرپرست خانوار مدنظر قرار گیرد.
به گزارش به دخت به نقل از فارس،شهلا میرگلوبیات گفت: نحوه رسیدگی به وضعیت زنان بدسرپرست و بی سرپرست و برنامه‌هایی که برای حمایت از آنها وجود دارد در جلسه‌ای با حضور اعضای فراکسیون زنان مجلس و رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) بررسی شد.

وی ادامه داد: زنان بی سرپرست در صورتیکه گواهی طلاق خود را ارائه دهند می‌توانند تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار گیرند اما زنان بدسرپرست نمی‌توانند تحت حمایت قرار گیرند و یکی از معضلات این موضوع است، زنانی که همسران معتاد یا فراری دارند حتی یارانه‌هایشان نیز به اسم همسران آنها است و از یارانه‌های خود نیز نمی‌توانند استفاده کنند.

این عضو فراکسیون زنان مجلس افزود: در این جلسه خواسته شد که در برنامه‌ریزی‌های برنامه ششم توسعه در مورد زنان بدسرپرست تدابیری اندیشیده شود که هم تحت حمایت قرار گیرند و هم اینکه تعداد آنها افزایش پیدا نکند.

میرگلوبیات افزود: در مورد اشتغالزایی نیز مباحثی مطرح شد از جمله اینکه مبالغ اندکی که هم اکنون به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد پرداخت می‌شود نمی‌تواند مشکل آنها را حل کند و بهتر است بیشتر اشتغالزایی برای این افراد در دستور کار قرار گیرد و پس از اعطای وام خوداشتغالی به زنان سرپرست خانوار، حمایت‌ها ادامه داشته باشد تا آن مبلغ در مسیر اصلی خود هزینه شود و پرداخت اقساط مشکل جدیدی برای آنها ایجاد نکند.

وی اظهار داشت: موضوع دیگر این است که بازار فروش نیز برای تولیدات آنها پیدا کنند تا در صورتیکه به مرحله تولید محصولات رسیدند بازار فروشی برای آنها وجود داشته باشد، یکی دیگر از پیشنهادها این بود که وام‌های کم سودی که برای اشتغالزایی داده می‌شود را متوقف کنند و به جای آن با کارگاه‌ها و کارخانه‌هایی که مشکل مالی دارند قراردادی را منعقد کنند که این افراد در آنجا مشغول به کار شوند به این ترتیب مشکل آنها حل می‌شود و از سوی دیگر این افراد شاغل می‌شوند چرا که دغدغه اصلی خانواده‌های تحت حمایت موضوع بیکاری آنها است.

/انتهای متن/

درج نظر