طراحی هتل فرودگاهی امام (ره) توسط یک زن

0

به گزارش به دخت به نقل از خبرآنلاین،طراحی داخلی هتل فرودگاهی امام خمینی (ره) توانست مقام نخست زیباترین طراحی و معماری داخلی را در میان هتل‌های جهان در سال ۲۰۱۵ کسب کند.
بزرگ‌ترین برند صنعت گردشگری دنیا در ساخت هتل فرودگاهی امام خمینی سرمایه گذاری می کند.
شرکت گردشگری اکور فرانسه از پیشگامان صنعت هتل‌داری در دنیا به عنوان مجری مدیریت و بازاریابی هتل فرودگاهی امام خمینی (ره) با وزیر راه و انتخاب شد.
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در دیدار با سباستین باروز مدیرعامل شرکت اکور که سفیر فرانسه در ایران نیز در این نشست حضور داشت با اشاره به تلاش ایران برای رفع مشکل کمبود و فرسودگی ناوگان هوایی با خرید تعدادی هواپیمای کوچک و متوسط از فرانسه و دیگر کشورهای سازنده هواپیما برای ایجاد رونق در صنعت هوایی کشور و راه اندازی مجدد تعداد زیادی فرودگاه کوچک و غیر فعال در نقاط مختلف ایران گفت: با این کار رونق بیشتری در فرودگاه‌های پرتردد مانند مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز و دیگر کلانشهرهای بزرگ و توریستی ایران ایجاد می‌شود که می‌توان ساخت هتل‌های فرودگاهی را نیز در این شهرها در دستور کار قرار داد.
آخوندی همچنین با اشاره به اتصال ریلی فرودگاه امام خمینی (ره) به تهران و سیستم حمل و نقل عمومی و قطار درون شهری پایتخت (مترو) در آینده نزدیک که به رونق بیشتر این فرودگاه می‌انجامد، اظهار کرد: سرمایه‌گذاری بزرگی در ساخت هتل فرودگاهی امام خمینی (ره) از سوی گروه مالی گردشگری به عنوان بخش خصوصی انجام شده که نشان دهنده سودده بودن این پروژه است.
وی با تاکید بر جوان بودن جمعیت ایران و تمایل خانوارها به توریسم و گردشگری اعم از داخلی و خارجی و نیز رفع موانع بین‌المللی کشور در آینده نزدیک که سبب شده ایران به مرکز توجه گردشگران خارجی تبدیل شود افزود: به همین دلیل نیاز به هتل‌سازی در ایران احساس می‌شود و شرکت اکور فرانسه به دلیل دارا بودن مدیریت یا مالکیت بیش از چهار هزار هتل چهار و پنج ستاره در سراسر دنیا که این شرکت را به بزرگ‌ترین برند صنعت گردشگری تبدیل کرده، می‌تواند از این فرصت برای سرمایه‌گذاری در ساخت هتل‌های فرودگاهی ایران بهره کافی ببرد.

استقبال از هتل فرودگاهی ایران در دنیا
در ادامه این دیدار همچنین، مدیرعامل شرکت اکور فرانسه با اشاره به قرارداد این شرکت با گروه مالی گردشگری به عنوان سرمایه گذار هتل فرودگاهی امام‌خمینی (ره) خاطرنشان کرد: قرار است از این پس مدیریت و بازاریابی آن را شرکت اکور فرانسه بر عهده بگیرد که سابقه طولانی در زمینه مدیریت هتل در سراسر دنیا را داراست.
سباستین بازین با اشاره به برندهای شرکت اکور از جمله «نووتل» و «ایبیس» گفت: نام اولین هتل فرودگاهی ایران از امروز در سایت‌‌های رزرو هتل این شرکت و سایر سایت‌های مطرح گردشگری دنیا با نام هتل نووتل ایکیا ثبت شده و خوشبختانه با استقبال خوبی هم مواجه است.

300 میلیارد تومان هزینه ساخت
نماینده گروه مالی گردشگری نیز که هیات اقتصادی ـ سیاسی فرانسوی را همراهی می‌کرد با اشاره به برخی ویژگی‌های فنی و ساختاری هتل فرودگاهی امام خمینی (ره)، اظهار کرد: در ابتدا پیش‌بینی‌ها بر این بود که این هتل با سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد تومانی ساخته می‌شود اما به دلیل تورم سنگین دو سه سال قبل، هزینه ساخت و ساز هتل فرودگاهی امام خمینی (ره) به بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان رسید؛ بنابراین از وزیر راه و شهرسازی تقاضا داریم تا زمینه تصویب افزایش قرارداد بازگشت سرمایه این فعالیت عمرانی ـ اقتصادی از ۱۷ سال فعلی به ۵۰ سال را در هیات دولت فراهم کند تا اقتصادی و سودآور بودن این پروژه تضمین شود.
وی ادامه داد: طراحی داخلی هتل فرودگاهی امام خمینی (ره) توانست مقام نخست زیباترین طراحی و معماری داخلی را در میان هتل‌های جهان در سال ۲۰۱۵ کسب کند که افتخار بزرگی برای صنعت معماری کشور است به خصوص که طراحی معماری آن را یک خانم ایرانی به نام شیوا بابایی انجام داده است.

/انتهای متن/

درج نظر