اراده جدی در موضوع “حجاب” دیده نمی‌شود

0

امروز در جاهای مختلف کشور از فرودگاه گرفته تا میدان های تهران ، اوضاع حجاب نامناسب است و اگر نیروی انتظامی هم بخواهد وارد عرصه شود و با این مسئله برخورد نمایند ، بعضی ها می گویند کار نیروی انتظامی امر به معروف و نهی از منکر نیست این دستگاه وظایف دیگری دارد.

 آیت الله یزدی در اجلاسیه سراسری «عفاف، عزت عشق» که در مجتمع یاوران مهدی(عج)قم برگزار شد ، به مسئله بدحجابی در جامعه اشاره کرد و گفت : مبارزه با بدحجابی باید از دستگاههای دولتی آغاز شود .

به گزارش به دخت به نقل از نسیم، وی گفت: موضوع حجاب باید ابتدا در خانواده دولت به اجرا در بیاید تا مردم ببیند که دولت هم از خود حرکتی نشان داده است.

آیت الله یزدی افزود: با مقاله ، کتاب و قلم زنی نمی توان در موضع حجاب کاری انجام داد ؛ باید همه دستگاهها وارد میدان شوند و برای این موضوع کاری انجام دهند.

وی با بیان این که اراده جدی در موضوع حجاب دیده نمی شود ، افزود : امروز در جاهای مختلف کشور از فرودگاه گرفته تا میدان های تهران ، اوضاع حجاب نامناسب است و اگر نیروی انتظامی هم بخواهد وارد عرصه شود و با این مسئله برخورد نمایند ، بعضی ها می گویند کار نیروی انتظامی امر به معروف و نهی از منکر نیست این دستگاه وظایف دیگری دارد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت : قوانینی باید در مورد حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر تصویب شود.

آیت الله یزدی افزود: دولت باید به درد جامعه گوش کند و به خواسته های مردم توجه کند خواسته های مردم این است که بدحجابی از بین برود ؛ مردم ، بدحجابی را نمی خواهند، باید با بد حجابی در دستگاه های دولتی مبارزه شود.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: مردم می توانند با بد حجابی و مسائل دیگر در جامعه برخورد کنند، ولی چون تابع دستورات رهبری هستند ، می خواهند این موضوع از سوی دولت پیگیری شود به هر حال این حمایت و همزبانی باید دو طرفه باشد.

آیت الله یزدی با بیان این که اگر امروز در جامعه کسی بخواهد نهی از منکر کند ؛ متاسفانه با او مقابله می کنند ، گفت: در دانشگاه های کشور برخی از استادان گرفتار رسومات غربی شده و از ارزش های اسلامی فاصله گرفته اند و جوانان متدینی که وارد دانشگاه می شوند به جای این که بهتر شوند به مرور زمان تدین خود را از دست می دهند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: متاسفانه برخی در جامعه نسبت به مسائل شرعی مانند حجاب، چندان رغبتی نشان نمی دهند و رعایت نمی کنند و دلایل این بی توجهی به بد حجابی رفاه زندگی، اسباب و وسائل زندگی و رسانه ها می باشند و در کنار آن بیگانگان نیز با تبلیغات وسیع خود توانسته اند موضوع حجاب را بی ارزش جلوه دهند.

آیت الله یزدی با اشاره به اینکه برخی با ضروریات دین در جامعه بازی می کنند گفت: برگزاری همایش ها ، اجلاسیه ها هیچ دردی از جامعه را درمان نخواهد کرد .

/انتهای متن/

درج نظر