درمان انواع آلرژیها

انواع مختلف آلرژیها که درجامعه بسیارشایع هستند ناشی از ضعف در سیستم ایمنی بدن است.

0

درطب کلاسیک درمانهای مختلفی وجود دارد که همگی درجهت سرکوب علائم بیماری است نه درمان کامل آن و بیمار تا آخرعمرش باید دارو مصرف نماید.داروهایی که هرکدام عوارض بیشماری برای بدن دارند. اما در طب سنتی همه انواع آلرژی ها درمان قطعی دارد.

آلرژیها را میتوان به دو دسته کلی تقسیم کرد.آلرژیهای فصلی و آلرژیهایی که نسبت به یک چیزخاص مثل میوه ها یا گردوخاک ویا گرده گل خاص و… میباشد.برای درمان در طب سنتی باید به روش زیر عمل کرد: 

گام اول:پاکسازی بدن از خلط یا اخلاط ناسالم.مثلا اگر کسی غلبه سودا دارد باید بدنش را از سودای ناسالم واضافی پاکسازی کرد.
گام دوم:حجامت آلرژی
گام سوم:تقویت سیستم ایمنی با دارو حال که با اصول درمان آشنا شدید برای درمان به روش زیر عمل کنید:

الف)ازترکیب(۲ لیوان عسل+۲لیوان عرق نعنا+۱لیوان سرکه طبیعی) یک سوم لیوان ریخته الباقی را آب ریخته ۱ ساعت بعد شام میل شود.

نکته:بند (الف)را برای کسانیکه غلبه سودا ویا صفرا دارند فقط استفاده کنید.صفراویها به جای عرق نعنا عرق کاسنی بریزند.به مدت(۴۰ الی ۱۲۰شب)

ب)از ترکیب(۳ واحدعسل+۱ واحد سیاه دانه نیم کوب)هر ۸ ساعت یک ق مرباخوری میل شود(۴۰ الی ۱۲۰ روز)
نکته:برای بلغمیها لازم و برای صفراویها نیازی به داروی بالا نیست.سوداویها باید نیم واحد سرکه طبیعی اضافه کنند.
ج)حجامت آلرژی هر ماه در ربع سوم ماه قمری ۱ الی ۳ مرحله.

نکته۱:بلغمی ها در صورت درمان شدن با داروی بند (ب)خیلی نیازی به حجامت ندارند.ولی سودا و صفراویها باید حتما حجامت کنند.اگرشخص دموی باشدحتما باید حجامت کند تا به نتیجه برسد و نیازی به مصرف هیچ دارویی ندارد.

نکته۲:در آلرژیهایی که به چیز خاصی حساسیت وجود دارد باید در موقع حجامت آلرژی آن ماده را با خود ببرید و به حجام بدهید تا در محل زخم حجامت شما بمالدتا بدنتان نسبت به آن واکسینه گردد.

نکته۳:اگر نمیدانید که به چه ماده ای حساس هستید به حجام بگویید تا مواد آلرژنی که خودشان دارند را برایتان بمالد.ماده آلرژن معمولا درمطب های
طب سنتی وجود دارد.

/انتهای متن/

درج نظر