33 درصد پرونده‌های طلاق در کرمان با مشاوره منجر به صلح شد

معاون اجتماعی دادگستری استان کرمان گفت: سال گذشته 33 درصد پرونده‌های طلاق با برگزاری دوره‌های مشاوره منجر به صلح و سازش شد.

0

به گزارش به دخت به نقل از خبرگزاری فارس، حمید خالقی صبح امروز در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان با ارائه گزارشی از عملکرد شورا در سال گذشته اظهار کرد: پارسال 9 جلسه شورای پیشگیری از جرم در استان کرمان تشکیل شد که 84 مصوبه در پی داشت.

خبرگزاری فارس: 33 درصد پرونده‌های طلاق در کرمان با مشاوره منجر به صلح شد

وی اضافه کرد: مصوبات جلسات شورا در ارتباط با آسیب‌های حوزه سلامت، آموزش کارمندان، مشروبات الکلی و سوءمصرف آن، دخانیات، تاثیر عملکرد به موقع کنترل سرعت، آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی مجازی و … بود.

خالقی تصریح کرد: حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری قصد دارد تا در سال جاری دو موضوع سرقت و طلاق را به صورت ویژه مدنظر قرار دهد.

وی اضافه کرد: در مقایسه سال 93 با 92، میزان ازدواج در کل استان کرمان هشت درصد کاهش و طلاق‌‌ 9 درصد افزایش دارد، اما در شهر کرمان شاهد کاهش سه درصدی طلاق هستیم.

معاون اجتماعی دادگستری استان کرمان ارائه دوره‌های آموزشی و مشاوره‌های خانواده را در کاهش میزان آمار طلاق موثر دانست و تصریح کرد: 15 سال قبل به ازای هر 18 ازدواج یک مورد طلاق به ثبت رسیده که در سال گذشته این آمار به یک طلاق در پنج ازدواج رسیده است.

خالقی خاطرنشان کرد: در حوزه خانواده سه سطح برنامه‌ریزی برای پرونده‌های طلاق، آموزش‌های قبل از ازدواج و آموزش‌های مهارت زندگی برای افراد در شرف ازدواج در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: سال گذشته با برگزاری دوره‌های مشاوره‌ای موفق شدیم تا کاهش 33 درصدی را در پرونده‌های طلاق داشته باشیم و منجر به صلح و سازش شویم.

خالقی گفت: آموزش‌ها و مشاوره‌های قبل از ازدواج و آموزش‌های مهارت زندگی برای افراد در شرف ازدواج در کاهش میزان طلاق و ناسازگاری‌های خانوادگی اثربخش است.

/انتهای متن/

درج نظر