پیش‌بینی طرح ملی حمایت از زنان سرپرست خانوار در برنامه ششم توسعه

مدیرکل امور بانوان وزارت صنعت، معدن و تجارت از پیش‌بینی طرح ملی حمایت از زنان سرپرست خانوار در برنامه ششم توسعه خبر داد.

0

به گزارش به دخت به نقل از فارس، سهیلا جلودارزاده  گفت: طرح حمایت از زنان سرپرست خانوار پس از مرحله ثبت نام وارد مرحله استعداد سنجی شده است سپس داده‌های موجود تفسیر می‌شود و برای آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت‌های زندگی اعزام می‌شوند.

خبرگزاری فارس: پیش‌بینی طرح ملی حمایت از زنان سرپرست خانوار در برنامه ششم توسعه

وی ادامه داد: برای بخش روستایی نیز تعدادی صندوق خرد تشکیل شده و تعدادی نیز در حال تشکیل است که به آنها برای ایجاد کارآفرینی آموزش‌های لازم داده می‌شود همچنین طرح‌های تولیدی نیز پیش بینی شده که به تدریج در حال اجرایی شدن است.

مدیرکل امور بانوان وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: یک طرح جامع حمایتی برای زنان سرپرست خانوار پیش بینی کردیم که بخش شهری را ستاد توانمندسازی شهرداری در منطقه 15 و 20 برعهده دارد و درصدد ایجاد فرصت‌های شغلی لازم هستیم.

جلودارزاده افزود: تا کنون بیش از 8 هزار نفر شناسایی شدند که افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را هم شامل می‌شود پس از شناسایی نواقص طرح پایلوت به صورت طرح ملی در برنامه 5 ساله ششم مطرح می‌شود و می‌تواند در سراسر کشور اجرایی شود.

/انتهای متن/

درج نظر