مولاوردی: با کاهش ساعت کاری زنان مخالفیم

معاون رئیس جمهور در امور زنان وخانواده با اشاره به اینکه رایزنی های لازم برای افزایش حضور زنان در مجلس شورای اسلامی انجام شده است، گفت:تلاش می کنیم تا تدابیر لازم برای افزایش حضور زنان در مجلس در سیاست های کلی انتخابات گنجانده شده و پیش از انتخابات امسال ابلاغ شود.

0

به گزارش به دخت به نقل از ایرنا، شهین‌دخت مولاوردی در مورد فعالیت‌های معاونت امور زنان وخانواده ریاست جمهوری برای افزایش حضور زنان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در حال حاضر سیاست‌های کلی انتخابات در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال بررسی است ما هم نظرات خود را ارائه داده‌ایم و درخواست کرده‌ایم که تدابیر لازم دراین سیاست ها،برای افزایش حضور زنان درمجلس و شوراهای اسلامی شهر و روستا اتخاذ شود.

1

وی در پاسخ به اینکه آیا ابلاغ این سیاست‌ها با توجه به زمان کمی که تا انتخابات مجلس باقی مانده است،تا پیش از انتخابات امسال صورت خواهد گرفت؟گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام اصرار دارد که سیاست های کلی انتخابات ، پیش از انتخابات مجلس شورای اسلامی تصویب و ابلاغ شود ،ما هم قطعا پیگیر هستیم تا به این موضوع رسیدگی شود و رایزنی های لازم را نیز در این باره انجام داده ایم.

کاهش ساعت کاری زنان با شرایط خاص در دستور کار است

معاون رئیس جمهور در ادامه درارتباط با اخبار منتشر شده در مورد تلاش معاونت امور زنان و خانواده در ارتباط با کاهش ساعت کاری زنان گفت:این خبر متاسفانه به صورت ناقص انتشار یافته و منظور من تلاش برای کاهش ساعات کاری زنان با شرایط خاص بوده است ،چرا که ما با کاهش ساعت کاری زنان به طور کلی مخالفیم.

وی توضیح داد:لایحه کاهش ساعات کاری زنان داری شرایط خاص یعنی زنانی که دارای کودک معلول،کودک زیر 7 سال ، همسرمعلول و یا همسر دارای بیماری صعب العلاج هستند در دولت پیش مطرح شد و اکنون نیز در دستور کار ما قرار دارد.

/انتهای متن/

درج نظر