خشونت با یک زن بیمار زنجیرشده در دادگاه آمریکا

فیلمی که به تازگی منتشر شده یکی از مسئولان در دادگاهی در آمریکا را در حال کشاندن متهمی روی زمین نشان می‌دهد که به اختلالات روانی مبتلا است.

0

به گزارش به دخت به نقل از فارس، انتشار ویدئویی که در آن یک زن مبتلا به اختلالات روانی با دست‌های بسته روی زمین کشانده می‌شود بار دیگر به بحث‌هایی درباره سوابق حقوق بشر آمریکا و رویکردهای دوگانه این کشور در این زمینه منجر شده است.

ویدئویی که پایگاه خبری «سان سنتینل» منتشر کرده یکی از مقامات دادگاه «براوارد کانتی» در آمریکا را در حالی نشان می‌دهد که یک زن 28 ساله و مبتلا به بیماری‌های روانی را روی زمین می‌کشاند.

این دادگاه پیشتر از آن خانم «ژانت ریاس» که در فیلم مورد نظر با دست‌ها و پاهای بسته روی زمین کشانده می‌شود را بیمار روانی اعلام کرده بود.

این مقام دادگاه پس از آنکه خانم «ریاس» از نشستن بر روی نیمکت دادگاه اجتناب کرده بود او را در محوطه دادگاه روی زمین کشاند.

در این فیلم این زن مبتلا به اختلال روانی فریاد می‌زند: «بس کنید! دارید به من آسیب می‌زنید. از زندگی بدم می‌آید؛ کاش آنها من را می‌کشتند. چرا من باید زنده باشم؟»

فردی که او را روی زمین می‌کشد در پاسخ می‌گوید: «به تو فرصت دادم.»

هوارد فینکلشتاین، یک دادستان عمومی به این پایگاه خبری گفته فرد مرتکب این اقدام باید مجرم شناخته شود.

وی این رفتار را «شرم‌آور» خوانده و گفته حتی در صورت ممانعت متهم به همکاری با دادگاه باید از روش‌های دیگری برای انتقال وی استفاده می‌شد.

اعدام افراد مبتلا به اختلالات ذهنی در کشور آمریکا از جمله مباحث حقوق بشری در این کشور است.

ماه گذشته سازمان ملل از آمریکا خواست اعدام «اسکات پانتی» با تزریق مواد سمی را متوقف کند.

استفاده اشتباه از مواد سمی در چند مورد در این کشور به مرگ زجرآور متهمان منجر شده است.

/انتهای متن/

درج نظر